Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sötét IPS monitor sötét...

Sötét IPS monitor sötét kivehetetlen részek. Mitől lehet? Képek a linkben.

Figyelt kérdés

Most vettem LG 27" 27ul550-w 4k IPS monitort. Ha videót nézek a sötét részek teljesen feketék.. Nagyon gáz.


A jelenlegi laptopom (Dell Inspiron 3576) egy DELL LCD LED-es panellal rendelkezik. Ha videót nézek a sötét részek teljesen kivehetők..


A csatolt képeken láthatjátok a különbséget - youtube videóról készített képek telefonnal. Az egyik képen a srác laptopján a billentyűzet teljesen kivehető (ez a jelenlegi laptopom képernyője), a másik képen pedig teljes feketeség van(ez az új IPS panelos monitor)..


A monitoron mindent maxra vettem: fényerő, kontraszt, illetve van rajta speciális opció, hogy jobban olvashatók legyenek a sötét részek - ezt is maxravettem és a képen látható az eredmény, ami még mindig gáz.


Szerintetek ez mitől lehet?

-panel típusok közötti különbség?

-az hogy az ips panel kontrasztaránya csak 1:1000- ez elvileg a gyenge kategóriába tartozik. Ha jobb lenne a kontraszt arány, akkor jobb lenne a kép?

-ha nem HDMI-vel használnám, hanem displayporttal a monitort akkor jobb lenne a kép? (csak a laptopon nincs displayport, az átalakítós megoldás meg nem tudom hogy hozza e a jobb eredményt)


[link]

[link]



2022. jún. 9. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a technológia hibája, hanem annak az egy darab monitornak a háttérvilágítása ilyen (vagy szériának) ami neked van). LG tévémen én is tapasztaltam ezt, meg másokén, amiket eddig javítottam.

De más márkák közt is van eltérés, itt az asztalomon van 2 monitor, ugyanaz a technológia, felbontés, méret, stb, Egy Acer, és egy Samsung. Ég és föld a Samu javára.

2022. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Morzsi007 ***** válasza:
Vedd lejjebb a kontraszt meg a fényerőt. De lehetséges ez csak ennyire képes. Az 1000:1-es arány kevés. A monitort úgy helyezd el, hogy ne érje napfény, lámpafény, talán többet látsz belőle.
2022. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szirty ***** válasza:

"Mitől lehet?"


Rosszul megvilágított felvételtől? :)

2022. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!