Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ganzuniv-3-as analóg mérőműsze...

Ganzuniv-3-as analóg mérőműszer 10A-es banánhüvely csatlakozóját miért tömik tele műanyaggal?

Figyelt kérdés
Már többször láttam ilyet, számomra érthetetlen okból! Amit legutóbb vettem annak is be volt tömve. Van rá valamilyen racionális magyarázat, hogy mi ennek az értelme?
2022. jún. 11. 07:28
 1/3 Vortrex ***** válasza:
A régi műszerekben nem igazán volt védelem, szerintem féltek tőle, hogy valaki tönkreteszi, és simán csak beletörtek egy műanyagot, ha egyébként úgyse használják
2022. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vortrex ***** válasza:

Itt van ni

[link]


,,Túlterhelés védelem: [...] kivéve a nagyáramú külön csatlakozókapcsokon"

2022. jún. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert ha elnézed a csatlakozót, és feszültséget akarsz mérni, akkor meglepetést tud okozni.

Vannak olyan multiméterek, ahol a programkapcsoló mechanikusan reteszeli a csatlakozó hüvelyeket. Ha rossz helyre van dugva, nem tudod elfordítani. Ha rossz helyre van kapcsolva, nem tudod bedugni.

Van olyan is, ahol csak fütyül, ha nem a kiválasztott mérésnek megfelelő dugasz van csatlakoztatva.

2022. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!