Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a hűtőnek?

Mi baja lehet a hűtőnek?

Figyelt kérdés

Samsung No Frost hűtőm van, inox. Három napja teljes csend, nem lehet hallani, hogy "dolgozna", ahogy az eddig megszokott volt, illetve érezni lehet az ételeken, hogy nem úgy hűt, mint kellene. A sima hűtő részében félig hidegek a dolgok, a mélyhűtőben teljesen felolvadt minden. Ha kikapcsolom és újraindítom, akkor elkezd hűteni, de ez csak pár óra, utána megint visszamelegszik.


Van valakinek tippje, hogy mi lehet a baj? Nem tudom, hogy érdemes-e szerelőt hívni hozzá vagy inkább vegyünk újat? (17 éve vettük)



2022. jún. 12. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes újat venni, feleannyit fogyasztanak a modern hűtők.
2022. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy samsung no frost hűtő nem modern :D atya ég
2022. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyiban igaza van, hogy az enyém még AAA, az újak már F kategóriásak. Egyébként ahhoz képest, hogy már 17 éves, tényleg modern.
2022. jún. 12. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószinüleg az elpárologtatón felgyűlik a jég, mert nem olvasztja le magát ahogy kéne neki (no frost ugye). Emiatt a ventillátor nem tudja átfújni rajta a levegőt. Vagy a ventillátor döglött meg, vagy beleér a jég és emiatt nem tud forogni, vagy a leolvastást elvégző fűtőbetét, vagy a hőérzékelő pusztult meg. Ezt csak szerelő tudja megnézni és kimérni. Sajnos szét kell hozzá dönteni az egész gépet.
2022. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem 😑 Köszönöm szépen a választ!
2022. jún. 12. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
#2: amikor lecseréltük 2006-ban az 1988-ban vett fagyasztót, négy hónapig nullás villanyszámla jött, annyira lecsökkent a fogyasztás. Ha átszámoljuk és azonos fogyasztáscsökkenést feltételezünk, a 17 éves hűtő cseréjével, kb ugyan ott leszel.
2022. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kolléganőm hűtője is hasonlóan járt.

A tetején van a vezérlés egy dobozkában. Kivettem a panelt, kicseréltem benne minden kondenzátort válogatás mélkül. Ez tavaly nyáron volt. Azóta hibátlan.

[link]

De egy kolléga mosógépje is ugyanígy lett javítva, miután néha nem jól működött. Annyi, hogy ott a táp részen egy IC csere is volt, mert annyira olcsó (20 cent volt darabja), hogy inkább egy újat raktunk bele.

2022. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!