Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kerti medence vízforgatóját...

Kerti medence vízforgatóját szabad üzemeltetni szűrőbetét nélkül?

Figyelt kérdés

Papírszűrő van benne, de mivel most virágszik a hársfa ami medence mellett volt nem szeretném vele tönkretetetni a szűrőbetétet, mivel szinte új. Arra gondoltam hogy ki venném belőle a betétet és annélkül kevertetném a vizet a takaró alatt hogy délutánra jól összekavarja.


A betétet visszatenném bele miután elvirágzott a fa és nem hullajtja a port. Az ok viszont amiért nem szeretném járatni most még hullik a por az az hogy beszívja és kiszűri a port ami állandóan hullik a vízre és ezzel kb egy óra alatt annyira eltömíti a betétet hogy a keringető elkezd elrőlködni. Ha viszont elvirágzott a fa és nem hull a porja tovább ki tudnám szedni egyszerre úgy hogy folyamatosan tudom tisztítani a filtert. Korábban a vasat is így szedtem ki belőle, leült az aljára és a csövével ki tudtam porszívózni.



2022. jún. 20. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem javaslom, hogy kiszedd, mert akkor bármit beszívhat ami megakasztja a szivattyú rotorját, és onnantól pedig le is éghet.
2022. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De ha nem szűröd a vizet, mi értelme forgatni?
2022. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Hogy egyenletesen melegedjen a fedőfólia alatt de a filter ne használódjon el. Az a baj hogy ha nem működik a szivattyú akkor csak a teteje melegszik fel, de az 30 fok fölè. Alatta meg szószerint hideg marad. Ha még megy a keringető akkor az egèsz felmelegszik dèlutánra.
2022. jún. 23. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ez marhaság. És innen várod a helyeslést hozzá.
2022. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

Hát ha a szivattyú bírja a szűrő nélkül bele kerülő darabokat hosszú távon, akkor miért ne? :)


Ha nem bírja akkor döntéshelyzet jön: A szivattyút szeretnéd óvni vagy a szűrőt?


Rossz döntés esetén lesz egy jó szűrőd, egy rossz szivattyúd és egy medencéd tele kosszal.

2022. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zzzoli ***** válasza:

Semmi baja nem lesz annak a szűrőnek. Amikor szennyezett fogod és vízsugárral kimosod. Én már sok és sokféle medencét elhasználtam, de a szűrők, szivattyúk még ott vannak, a szűrőnek semmi baja. Amikor tele van, a locsolócső vízsugarát laposra állítom, az széthajtogatja ráirányításkor a lamellákat és kiviszi a koszt, de nem sérül.

A kérdésre válaszolva, nem lesz semmi baja a szivattyúnak. Másrészt ha a szívócsőbe beledugtad a rácsos szűrőt, amit adnak a medencével, nagy darab se juthat be.

2022. jún. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Szabad, csak vigyázni kell, mert szűrőbetét nélkül fennáll a veszélye, hogy a felgyülemlett fanszőr, ondó és sikosító eldugítja.
2022. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A mi medencénkbe a papír szűrő helyett szivacs van...

Mióta ezt használjuk naponta takarítom és tisztább a víz.

2022. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!