Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől van fura íze a vízszűrő...

Mitől van fura íze a vízszűrő kancsóval szűrt víznek?

Figyelt kérdés

Vettem egy vízszűrő kancsót, konkrétan az Aquaphor Provance nevű kancsóját, amihez egy B100-5-ös szűrőbetétet adtak. Mindent az utasítás szerint csináltam, és kifejezetten fura, mégis kesernyés íze van a szűrt víznek (pedig a csapvíz nálunk alapvetően közel semleges ízű).

Tudom, ez nem egy hiper-szuper víztisztító cucc, de nem nagyon szerettem volna most erre többszázezret áldozni, úgyhogy ezt a megoldást választottam.

Mi lehet az oka ennek a fura mellékíznek? Ilyennek kell lennie? Ihatom ettől még nyugodtan, vagy inkább nem?

Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 27. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Brita szűrőkancsóihoz hasonlóan az Aquaphor betétek Aqualen szűrőanyaga is lényegileg ugyanaz (aktívszén és ioncserélő gyanta), csak kicsit másképp, de ez most mellékes.

Az aktívszén önmagában nem okoz semmi változást az ízvilágban, csak jót: klórosság, dohosság, mellékízek megszüntetése, gyakorlatilag tiszta forrásvizet varázsol a csapvízből.

A vízlágyító ioncserélő gyanta már érdekesebb, ami a kalcium- és magnéziumionokat lecseréli hidrogénre (nem tévedés: nátriumra más vízlágyítók cserélnek, ami nem ivóvízcélú).

A víz ezáltal savasabb, savanykásabb lesz, tehát ez már hatással van az ízre is, meg az is kérdéses, hogy hosszabb távon a Ca, Mg hiánya mivel jár.

Fórumos tapasztalataim alapján is többen számolnak be ugyanakkor kesernyés ízről is, aminek lehet az is oka, hogy nem mindenki egyformán érzi az ízeket, vagy befolyásolhatja a nyelv lerakódása, szervezett szennyezettsége gyógyszerekkel, nikotinnal vagy ki tudja.

Magam részéről, illetve szerintem egyszerűen csak savanyúbb, ami a kémhatást is pontosan tükrözi. A meszes, vízköves víz ehhez képest lúgos.

Fogyasztható minden további nélkül, bár hosszabb távon ez a savasság szerintem már nem annyira jó. Vagy akkor ne legyen kizárólagos, mellette célszerű egyéb "forrásokból" is fogyasztani.

Több hónapig ittam én is, de később aktív szenes átfolyó víztisztítót szereltem fel, amit még később reverz ozmózis membránnal bővítettem, általam tervezett elektronikus öblítésvezérlővel stb., ami viszont már sok éve dolgozik a konyhában (a Brita kancsó néhány hónapos pályafutásához képest).

2018. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!

Érdekes egyébként, hogy mennyire könnyen hozzá lehet szokni ehhez a más ízhez. Fél napja iszom a szűrt vizet, és már most kifejezetten ízlik. Mindenesetre akkor kiegészítem majd ásványvízzel is a fogyasztásom, köszönöm a tanácsot!

2018. aug. 27. 19:52
 3/3 Dj Bax válasza:
nekem is aquaphor víztisztító van és én is észreveszem de olyan 20 25 tisztítás után letisztul belőle és igen a lágyító anyag íze és letisztul nem hozzászokok mert utána cserélném újra megint olyan íze lenne. de addig teának iszom meg szörppel keverve meg cvitamin porral aszkorbiksavval. amúgy meg a betét élettartamának nagy részébe nincs ez az íz. és nekem 1,4 1,5 litert tisztít 200x tudok tisztítani 1 betéttel. De akkor ez a aquaphor beépíthető víztisztítóknál is 1 darabig érezhető? gondolom igen
2019. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!