Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyiket fizetem ki? W vagy...

Melyiket fizetem ki? W vagy VA? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy búvárszivattyúm (ne kérdezd milyen, elfelejtettem, lent van a kútban 3 éve, nem húzom fel a kedvedért! :D) Kiváncsiságból rádugtam a conrados teljesítménymérőt.

240V mellett 2,85-2,9A vesz fel. 280W és 690VA körül mutatott cucc, a teljesítménytényező 0,38-0,39 között mozgott.

Most akkor mennyit teker az villanyórába?

280at, vagy 690et?

Pusztán elméleti a kérdés, nem fogja bedönteni a büdzsét! Vagyis nem ezt fogja bedönteni! :DD



2022. júl. 10. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Képzelj el egy korsó sört.

A folyékony rész a W. Ez a hatásos teljesítmény, mert ezt lehet jóízűen meginni.

A habja a VAr. Ez a meddő teljesítmény, ez nem hasznosul, pocsékba megy.

A kettő együtt a VA - Látszólagos teljesítmény, ebben benne van minden amit a pultnál a korsóba csapolnak, ezt kell kifizetni.

2022. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakossági fogyasztók a hatásos teljesítmény után fizetnek, vagyis a 280 W-ból adódó fogyasztásért.
2022. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit 1-es ír az nem igaz:

[link]

Hatásos és meddő energiáért jellemzően az ipari fogyasztók fizetnek, a lakossági fogyasztók csak a hatásos teljesítmény után fizetnek. Egyébként nálunk még a régi fajta fogyasztásmérő van felszerelve, az pedig csak a hatásos energiafogyasztást méri.

2022. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, csak az a baj, hogy kering a neten egy korsó habos sörös kép, így feliratozva, biztosan azt látta.
2022. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

"...csak az a baj, hogy kering a neten egy korsó habos sörös kép, így feliratozva..."


Igen de az a kép a VA, W, Var viszonyát szemlélteti és nem azt hogy mennyit fizetsz a csaposnak...


[link]

2022. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát dehogynem. Persze, mindig lehet valaki olyan buta, hogy nem tudja, hogy a korsó sörért fizet a csaposnak, nem pedig a benne levő sör hányadért.
2022. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a korsót haza is szoktam vinni, miután kiittam a sört belőle, hiszen 1 korsó sört kértem és kifizettem.
2022. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!