Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanykapcsoló lehet ilyen...

Villanykapcsoló lehet ilyen réz+aluminium?

Figyelt kérdés

Villanykapcsolót cseréltem régi panel lakás, alu vezetékek. Nem volt elég hosszú a vezeték ezért WAGO+réz vezetékkel toldottam.


Fel-le tudom kapcsolni, de kb 1 perc után kialszik. Várok vele 10 percet, aztán megint jó 1-2 percig.


Nem lehet az aluminium-ot rézzel toldani?

Vagy csináljam vissza ahogy volt, két alu vezeték összecsavar?



Köszönöm


2022. júl. 11. 15:18
 1/5 Szirty ***** válasza:
76%

Lehet toldani.

A baj akkor van amikor az alu közvetlenül érintkezik a rézzel. Pl. összetekered a kettőt és leszigeteled.

Wago toldó esetén ez nem teljesül, de ahhoz is lehet kapni pasztát aminek a használatával összetoldhatod őket.


De a probléma itt nem ez lesz, mert az ilyen kötés hosszú távon akár évek múlva okoz problémát, nem azonnal.

A baj inkább az hogy te szereled a villanyt és nem villanyszerelő.

2022. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazad van, de nem jönnek ki egy villanykapcsolótért :D
2022. júl. 11. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valami olcsóbb ledes égő van a lámpában? Az olyan, ha felmelegszik, kialszik, aztán ha lehül, újra működik. Nekem is van ilyen. A pincébe pont jó. :)
2022. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit csináltál azzal nincs probléma, akkor van ha a réz az aluval közvetlen érintkezik de akkor is azért évek múlva jön elő a probléma de ezt írták is. Az hogy kialszik a lámpa az más hibára utal. Érdemes lenne figyelni hogy van-efázis egyáltalán amikor bejön a jelenség, mert írta a 3-as válaszoló egy nagyon gagyi olcsó LED izzóknál gyakori ez a jelenség. Persze azoknál se szabad hogy így legyen hogy ennyirre rövid idő alatt kialudjon, mivel a LED izzókba van egy hűtőborda és a LED panel meg a borda közt szokott lenni hővezető paszta is. Valószínő ott lesz a gond hogy a hő elvezetés nem az igazi és túl melegszik a panel hamar és van ezekbe egy kis hőérzékelő ami ha túl melegszik megszakítja az áramellátást nehogy komolyabb gond legyen. Persze nem enne szabad még azért egy gagyinál sem hogy ennyire bemelegedjen és ilyen rövid ideig bírja mert azért egy olcsó vacaknak is illene bírnia pár órát. Valószínűleg kifogtál egy selejtes darabot, próbálj egy másik izzót inkább.
2022. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“ igazad van, de nem jönnek ki egy villanykapcsolótért :D”


De, kimegyünk

2022. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!