Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy trafó aminek a...

Kales kérdése:

Adott egy trafó aminek a kimenetén 24 volt váltóáram van. Ebből szeretnék 12 volt stabil egyenfeszültséget csinálni a legegyszerűbb módon. Milyen lehetőségek léteznek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 12:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

kelle egy feszültségátalakító(inverter)


Szerintem árulnak 24/12 átalakítót


[link] ilyesmi kell neked

2022. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

1


Ez dc/dc átalakító, erre nem jó. Esetleg úgy, hogy beteszel elé egy egyenirányítót.


Jóval olcsóbban kapsz ilyet, s a trafót sem kell használnod:


[link]

2022. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

#1: Az inverter egyenfeszültségből váltakozó feszültséget csinál.

Az általad belinkelt termék egyenfeszültségből egyenfeszültséget "csináló" (DC-DC) konverter.


A kérdezőnek 24 V váltakozó feszültsége van.

Ezt először egyenirányítani kell - alkalmasint diódahíddal - a hullámzó egyenfeszültséget "simítani" - általában elektrolit-kondenzátorral szokták - majd jöhet a feszültségszabályozás - ez történhet sokféle módon: Zener-diódával (+ellenállás. +tranzisztorból felépített opcionális emitterkövető fokozat), lineáris feszültségszabályzóval (LM7812), DC-DC konverterrel,...

2022. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Szirty ***** válasza:
100%

"Milyen lehetőségek léteznek?"


Ha ezt a kérdést én tettem volna fel, akkor a kérdésben közöltem volna azt is hogy mekkora terhelésre, azaz áramerősségre kell számítani a 12V-os oldalon...


100-200mA-ig megteszi egy 7812 (az előttem válaszoló által említett egyenirányítás és szűrés szükséges).

El lehet vele menni 1A-ig, de akkor már nagyon fog melegedni...

2022. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
#3-nál a pont.
2022. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Mekkora trafó (terhelhetőség szempontjából)?

Mekkora áramfogyasztás lesz a 12 volton?

Legalább ezt a két kérdést válaszold meg, hogy használható válaszok születhessenek.


Ha semmi infót nem adsz, akkor vennék a trafó terhelhetősége fölé méretezett egyenirányító hidat, ráakasztanék egy pufferkondenzátort, mikroFaradban akkorát, amekkora terheléssel a kimeneten számolsz milliamperben, illetve a legközelebb eső nagyobb kapható kapacitásút, 50V feszültségűt (a 40 nagyon határon lenne terheletlenül). És ez az egész stabilizálatlan 30-35V táplálna egy készen kapható 12VDC kimenetű kapcsolóüzemű stabilizátort, aminek a maximális bemenő feszültsége legalább 40V


Nézz körül a neten az ismert webshopokban.

Egy tipp, indulásnak, pénztárca és teljesítmény szerint is többféle van:

[link]

2022. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Szirty ***** válasza:
100%

Kales!

Miért nem ide írod amit nekem írtál privátban?


Ha csak egy távirányító vevő terheli a 12V-ot egy relével annak elég lesz a 7812 szerintem.

2022. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szirty-nek:


Még sok is. XD


Bőven megteszi, még hűtőborda sem fog kelleni szerintem.

2022. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Bocs!Leírom ide is.

Egy távirányítós rendszer vevő egységének a táp ellátását kell biztosítania.A vevő egységben lévő kimeneti relével 230V 5 A-t szeretnék kapcsolni.Kössz az eddigi hozzászólásokat.

2022. júl. 16. 16:57
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
Ha IC-t használsz, például LM 7812-t, akkor javaslom hogy rakj egy jókora puffer-elkót az IC után. Így a kondi fogja adni a behúzáshoz szükséges áram egy részét, és nem az IC-t terheled vele.
2022. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!