Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ender 3 nyomtatohóz milyen...

Ender 3 nyomtatohóz milyen vezérlő alaplapot és hűtést vegyek?

Figyelt kérdés

Sima Ender 3, szempontok: !Csendes! gyorsabb pontosabb nyomtatás ár határ érték: 30-35k (összesen az új motor vezérlésre és hűtés rendszere)

"kisebb" problémám hogy néha (nem mindig) a nyomtató asztal elállítódik és mikor újra beállítottam és a nyomtatást újra elindítom a fej más magaságban kezdi a nyomtatást mint ami beállításnál a 0 pont volt (magasabban 2-3mm-el) (a nyomtató szerint 0 pont (igen a z tengelyt nem áramtalanítóm configolás alatt igy biztos hogy 0 pontra alítom be és a 0 pont kapcsoló is a helyén van) bízok bene hogy a vezérlés cserével ez is megoldódik) másik viszont már tényleg kicsi problémám hogy nem érzékeli a creality slicer és az ultimaker cura-se a nyomtatot usb-n (a számitó gép pityan hogy érzékelte de a driver nem találja)



2022. júl. 17. 11:57
 1/6 A kérdező kommentje:
utóirat: szinte mindig elálitodik a nyomtatási magasság!
2022. júl. 17. 12:55
 2/6 Vortrex ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges alaplapot cserélned, legfeljebb firmware-t. Ha menet közben nem téveszt Z irányban, akkor ott nem a vezérléssel van baj, hanem a nullpont felvétellel. Gyorsabb és pontosabb amúgy sem lehetne, mert a gyári hotend határt szab a sebességnek, de a gyári cuccokkal a 75-100mm/s nyomtatási sebesség sem elérhetetlen, ami azért nem rossz, és gondolom eddig se tévesztett lépést, tehát nincs minél pontosabbnak lennie. Halkabb lehetne, de annak meg annyira kis értelme van. Ez egy gép, ami hanggal jár, ha fele olyan hangos lenne, még akkor se lehetne mellette aludni
2022. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Szerintem pedig van értelme a halkításnak, legalábbis a motorvezzérlők cseréjável. Youtube videók szerint szebben is nyomtat, bár én ezt nem vettem észre, viszont , hogy nincs a motoroknak az állandó nyüszítése az nagyon jó.

Nem tartom kizártnak, hogy a Z tévesztéséért is a léptetőmotorvezérlő a ludas , esetleg csak nincs jól beállítva a rajta lévő poti.

Nem ismerem úgy a típust nekem más márka van, azon ezekt a kis bélyegvezérlők cserélhetők.

Nekem mindkét Anycubic gépemben ezeket ilyenre cseréltem:

[link]

2022. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

SKR valamelyik típusát. Amikor én csináltam a sajátomat, akkor az 1.4 turbo volt a menő, TMC2209 vezérlőkkel, de azóta kijött a 2.0 is asszem.

Marlint kell rá konfigolni, aztán feltölteni. Ebben tudok segíteni, ha elakadnál, mert rendszeresen csinálom, csak hardver beszerzés volt régen.

A gépről nyomtatásra a válaszom az, hogy egy driver hiányzik a gépedről, illetve valószínűleg az alaplapon sincs meg a bootloader. Annak a feltöltése keményebb dió, kell hozzá egy arduino, vagy egy usb-asp programozó. (Az SKR alaplapnál ilyenek nem kellenek, ott sd kártyáról frissül a firmware).

A nyomtatási magasság elállítódása egyébként hibásan megválasztott sebesség, vagy rossz mechanika is lehet, de endereknél jellemző az is, hogy az asztal állítódik el.

2022. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vortrex ***** válasza:
Nem feltétlenül érdemes az usb-s nyomtatást erőltetni. Ha valami használja az usb portot (akár egy pendrive írása, vagy egér, billentyűzet, hangeszköz, bármi) akadozni kezd a parancsok átvitele, és mikro akadásokkal fog nyomtatni, ami kivehető lesz a felületből. Ha valaki printfarmmal dolgozik vagy sokat nyomtat, úgy oké, de ilyen heti 2-3 nyomtatáshoz szerintem az sd kártya célszerűbb.
2022. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, és igen, #5nek igaza van, én meg jól elfelejtettem ezt is leírni, pedig akartam. Ne erőltesd az usb nyomtatást, használj SD kártyát, mert sokkal stabilabb. Papírnyomtatónál jó az USB, ott töredék adatot kell átküldeni egy 3D nyomtatáshoz képest. Ha pedig bármi miatt elveszti a kapcsolatot a gép a nyomtatóval, pl win frissítés, akkor dobhatod a kukába a nyomtatást, mert ott megáll, ahol épp tartott, és nem fogja befejezni.
2022. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!