Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Össze tudom úgy kötni a két...

Össze tudom úgy kötni a két gitárerősítőmet ?

Figyelt kérdés

Van egy fejládám amin van külön fejhallgató és line out kimenet is . Jelenleg nincsen hozá külön ládám . Viszont van egy 100 wattos 2 hangszórós kombóm amire rászeretném kötni a fejet . Viszont a kombón nincsen line in . Egy low és egy high input van rajta .

Azt gondoltam hogy a fej vonalszintű (line out) kimenetéből kivezetek egy kábelt és rádugom a kombó egyik input gitárbemenetére . Megnéztem egy két videót ezzel kapcsolatban mert sok erősítőn nincsen line in . Azokban a vidókban elvileg működött a dolog . Ha én így összedugom a kettőt akkor működni fog ? Nem fognak tönkre menni ? Csak a vonal jel fog belemenni a másik erősítőbe . Mit gondoltok ?



2022. júl. 22. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan nem megy tönkre, mert egy gitár hangszedői nagyjából vonal szintű jelet szednek. Különben meg kötöttem már véletlenül jól meghajtott hangfal kimenetet R.I.A.A. erősítőre és nem lett semmi baja.
2022. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha egy előfok pedált dugnál a kombóba. Nem biztos, hogy sok értelme van, mert a fej hangját meg fogja színezni a kombó (elő)erősítője, de el tudok képzelni egy olyan szituációt, amikor a fej effektjei/torzítója, meghajt egy tiszta csatornás kombót. Egy próbát megér.
2022. júl. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt pont ez fog történni mert a torzító a fejről fog menni . A kombót megpróbáom a legtisztábbra beállítani .
2022. júl. 23. 10:22
 4/5 anonim válasza:
Nem.
2022. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát pedig sikerült összekötni és szól.
2022. aug. 8. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!