Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bébi és góliát elemek! Manapsá...

Sztbali kérdése:

Bébi és góliát elemek! Manapság milyen eszközöknél használjuk ezeket?

Figyelt kérdés
A legtöbb eszközbe amit használok ceruza illetve mini elem kell ahhoz, hogy ellássa a funkcióját. pl. TV távirányító

2022. júl. 28. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Góliát elemet elemlámpában használok, pl:)
2022. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy áramerősséget sokáig igénylő készülékekben, lámpa, gyerekjátékok, elektromos szerszámok.
2022. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Igazabol lassan semmiben nincsenek ilyen elemek.


Az elemes / akkus eszkozeink annyival takarekosabbak a 20-30 evvel ezelottieknel, valamint a Li-ionos akkuk annyival jobbak mint a hagyomanyos elemek, hogy az AA/AAA, illetve a specko (pl. 9V-os) elemeket leszamitva lassan mindegyik masik meret okafogyott lesz. Laposelemes keszuleket se latsz mar evek ota (amugy az is 3 db C meretu cellabol all).

2022. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Góliát a szösztelenítőbe kell.
2022. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma hoztak egy bicajt javításra, annak az első lámpájában van bébi elem. De az a lámpa ránézésre vagy 20 éves.

Ma már aminek ekkora energia kell, azt sokkal jobb li cellákkal üzemeltetni.

2022. júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyemen az automata legfrisitok működnek goliát elemel.
2022. júl. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vezetéknélküli kapuzárat működteti góliát. Vezetékkel megoldani macerás lett volna, már mindenhol le van szigetelve az épület.

"Ma már aminek ekkora energia kell, azt sokkal jobb li cellákkal üzemeltetni."

Próbáltam, de hidegben elveszíti a kapacitását. És a nagy meleget se bírja.

A góliáttal meg évente ősszel kicserélem és nincs vele gond.

2022. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerős egy hagyományos izzós, ezer éves lámpát hozott elő a minap, hogy nem világít, ebbe is góliát elem kellett (volna). Miután magamhoz tértem a régiség látványa után, inkább vettem egy új, modernebb, LED lámpát, 3 x AA elemmel. A hasonló régi lámpáknak típushibája, amikor elemcserénél összeszereled, 99%-ban elgörbül a fém vezető, amit a kapcsoló mozgat és nem érti az ember, miért nem világít új elemekkel sem. Már csak ezért sem akartam egy forintot sem rákölteni. Visszahajtogattam a vezetőt, még pislákolt, de kuka, mármint veszélyes hulladék.
2022. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3 te sem láttál még vagy laposelemet, vagy C méretű cellát.

A C méret 26x50mm, a 3R12 laposelem viszont csak 22 mm vastag.

3 db B méretű cella van benne.

2022. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 ma is megtudtunk valami totalisan feleslegeset :D
2022. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!