Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eddig villanyradiátorral...

Eddig villanyradiátorral fűtöttem. Infrapanelt javasoltak helyette, mert az olcsóbb lenne. 30nm kis lakás. Milyen infrapanelt vegyek és hol?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen.
2022. júl. 29. 10:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy milyet ne vegyek?
2022. júl. 29. 10:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az infra panelnak az a sajátossága, hogy ahova "világít" ott van csak meleg. Mögötte, mellette nincs. Az olajradiátor meg minden irányban sugározza a meleget.
2022. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Akkor talán az infra nem jó nekem. Milyen olajradiátort vegyek, milyen teljesítményűt 30nm-re és hol? Köszönöm.
2022. júl. 29. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:

30 nm-re? Hát, arra a gatyád rámegy majd. Nálam egy 19 nm-es szobában volt egy másfél kW-os. Néha ugyan volt, hogy télen is kikapcsolt, de azért, mert a déli fal gyakorlatilag ablak. De ezen nem érdemes spórolni, mert egy olajgladiátor az minimum 7, maximum meg 10 eFt volt utoljára, és neked a fűtésköltséged meg havonta lesz 60 eFt. Másfelől nem hiszem, hogy van manapság 1,5 kW-osnál nagyobb.

Bár 1,5 kW nem tűnik soknak, de stabil, megbízható hálózat kell hozzá, mert a fűtés az hosszú ideig jár. Ha még sosem volt ilyesmi használatban, és régi a ház (villanyszerelése), előfordulhat, hogy két hét után minden bekapcsoláskor elkezd hunyorogni a lámpa, majd sercegni valami, majd kigyulladni a ház.

2022. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ha eddig "villanyradiátorral" fűtöttél, akkor nem értem a dolgot, az "olajradiátor" is "villanyradiátor".
2022. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kozben megneztem, olajradiatorom van, de alig fut. 18-19 fok van telen, e pici futes mellett.
2022. júl. 29. 23:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Fűthető zokni, kesztyű és sapka..


Vagy menyezetbe lukat, kandalló épít és selejtezett gumiabroncsokkal fűtesz... :P

2022. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!