Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemre milyen Macbookot...

Egyetemre milyen Macbookot lenne érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szak, ár, speciális igények (pl. csak böngészésre)? Sok mindentől függ, így nehéz megmondani. Ha csak jegyzetelgetni kell, akkor egy M1-es Macbook Air bőven elég.
2022. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Ha mindenáron ragaszkodsz a Mac-hez, akkor Air.

De amúgy "jegyzetelős" laptopot harmada annyiért is kapsz, mint a legolcsóbb Air.

2022. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak netezésre kell, akkor bármilyet.


Ha infós szakra kell és komolyabb dolgokat is akarnál vele, akkor ne legyen Macbook.


Túl sok nem kompatibilis szoftverrel találkoznál és jó pár limitációval.


Egyszerű példa.:


BMEn távoliról tudsz csatlakozni laborgépekre, ahol többnyire felraknak minden szükséges szoftvert házikhoz vagy éppen különféle mérésekre, így előre tudsz tanulni ha rácsatlakozol.


Windowsnál ez kb 4 kattintás, 3 adat megadás és 30 másodperc alatt meg is vagy.


Macbooknál nincs alapvetően erre szoftver. A hivatalos applet letudod kb 10 ezerét. (öteletem sincs mennyibe kerül, 1.5 éve próbáltam utoljára) Biztosan meg lehet oldani fizetés nélkül is, de extra nyüglődés és idő pocsékolás.


Viszont van olyan helyet, ahol konkrétan nem lehet megoldani, mert nem is létezik olyan szoftver, amit egyetemen kell használnod.


Vagy ha létezik, akkor elég bugos és lassú, mert sok ipari windowson is alig használt szoftvert a még kevesebb mac felhasználónak nem tartanak fent.

2022. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

A szak az vidékfejlesztési agrármérnök szak

Az árlimit felső határa 800 ezer nagyon maximum, de inkább 700 ezer

Nincsenek feltétlen speciális igényeim, nem vagyok egy technikai zseni, az eddigi laptopom elég régi és öreg, ezért szeretnék beújítani egy profibb laptopot

2022. aug. 6. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 Jó és fontos gondolatokat vetett fel, bár azt kihagyta, hogy azért Macre is lehet Windowst telepíteni, ha mindenképp szükséges és akár Windows nélkül, emulálva is lehet a legtöbb programot futtatni. Alapvetően meg Unix alapú a rendszere, szóval ami Unix/Linux rendszeren létezik, az jobbára komolyabb nehézségek nélkül működésre bírható Macen is.


Az viszont mindenképp biztos, hogy ezek extra köröket jelentenek és nem feltétlenül működik egyformán minden program esetében, szóval vannak benne bizonytalansági tényezők. Minél kevésbé mozog valaki otthonosan az informatikában, annál nagyobbak ezek a bizonytalansági tényezők, hiszen fene tudja, mennyire könnyen találod meg rájuk a megoldást kellő rutin hiányában.


Vidékfejlesztési agrármérnök szakon nem tűnik evidensnek, hogy nagyon speciális programok használatára szükség lenne, de akár létezhetnek is ilyenek.


Szerintem mindenképp azzal jársz legjobban, ha a régi laptoppal kezded el az évet és a suliban tanárokkal, magasabb évfolyamokkal egyeztetsz, hogy nekik mik a tapasztalataik, tanácsaik gépet illetően.


Ha speciális igények nincsenek, akkor az M1 vagy M2 processzoros MacBook Air a legjobb vétel (akár használtan is). Kicsi, könnyű gép, nagy akku kapacitással. Annyiban vitatkoznék #1-es válaszolóval, hogy az M1 nem csak akkor lesz bőven elég "Ha csak jegyzetelgetni kell". Én elég számítás intenzív munkára használom, 4K videókat szerkesztek rajta és gond nélkül boldogul vele, egyáltalán nem érződik hiánya, hogy nem MacBook Prót vettem - és másoktól is ezt hallom, akik Airt választottak videószerkesztéshez. Biztosan létezik olyan intenzitású és gépigényű munka, amihez kell a komolyabb teljesítmény, de a saját tapasztalataim alapján nagyon gondolkodnom kell rajta, hogy tudjak ilyet mondani. A 14" Prónak a több csatlakozó egyértelmű előnye, de az sem feltétlenül mindenkinek számít - nekem pl. a 2 USB-C néha kevés, de nem fizetnék érte annyival többet, mint amennyibe a Pro kerül és nem is akarnék annyival nagyobb és nehezebb gépet cipelni.

2022. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!