Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptophoz milyen külső hangkár...

Laptophoz milyen külső hangkártyát érdemes venni a jobb minőségű felvétel érdekében?

Figyelt kérdés
TVS Professzionális Stúdiómikrofonom teljes kihasználtsága érdekében szeretnék venni a laptopomhoz hangkártyát. Jelenleg a régi mikrofonnal ugyanazt a minőséget érem el, minden bizonnyal az integrált hangkártya miatt. Kiküszöbölhető ez egy külső USB-s hangkártyával? Ha igen, milyennel?

2022. aug. 9. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a külső hangkártya az megoldás, mármint jobb, mert a számítógép, pláne egy notebook belső elektromos zajait jobban elszigeteli, és hát egy jobb célszerszám jobb hangot is eredményez.


Nem értek a youtuboláshoz, érdemes lenne megnézni mások hangtechnikáját mit használnak, és mi a véleményük. Az többet ér mint önjelölt tanácsadóként ha sorolom a lehetőségeket. Felvevő oldalon nem vagyok otthon.

2022. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, akkor ez a TVS "professzionális stúdiómikrofon" egy USB-s gamer-streamer cucc.


Ebben magában van a "hangkártya", ami egy olcsó analóg-digitális (A/D) átalakító, pár potméterrel. Amikor használod, a géped csak a kimenő hangot küldi az alaplapi hangkártyán, tehát a felvétel minőségéhez ennek nincs köze. Ezt a mikrofont nem tudod hangkártyára kötni, és nem is lenne érdemes. Vszeg nem csak az A/D átalakítás a problémád, hanem magának a mikrofonnak a minősége sem túl komoly.


Ha valóban sokkal jobb hangot akarsz felvenni, kell egy rendes, analóg mikrofon, és egy jobb USB-s hangkártya, amiket XRL kábellel kötsz össze. A mikrofon analóg hangját így a kártya fogja digitalizálni, illetve a kijövő hang is elkerüli majd az alaplapi kártyát. Sajnos az ár mindenképp számít, nem léteznek olcsó és egyszerre profi cuccok. Jó ár-érték arányt kell keresni, a profi holmik drágák.

2022. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha igazán jót akarsz akkor nem hangkártyát keresel, hanem ugy nevezett Audio Interface-t (meg egy analóg mikrofont ahogy fentebb írták).


Pl:

Audient Audio Interface iD4 MKII

Focusrite Scarlett 3rd Gen Audio Interface

2022. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a kettőtök segítségét! Igazából nem pályázok "csodálatos" minőségre, szerettem volna, hogyha ez a 30e Ft-os "stúdiómikrofon" nem tartozik az alacsony kategóriába és hogy esetleg egy külső hangkártyával jobb lehet, de egyelőre nem tervezek nagyobb anyagi befektetésre.


Mondhatni többet vártam ettől a terméktől. De mivel laikus vagyok a témában, ezért besétáltam egy olcsóbb miki csapdájába. :)


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 9. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!