Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MacBook Air M1 -re kb 1-másfél...

MacBook Air M1 -re kb 1-másfél deci víz ömlött, menthető, lesz baja?

Figyelt kérdés

Egy órája történt, kikapcsoltam és V alakba állítottam hogy kijöjjön belőle ami esetleg ott maradt.


Mennyi esély van rá hogy megússza?

Ha baja lesz mire számitsak? Be se fog kapcsolni vagy később hal le?

Esetleg semmi baja nem lesz?


A billentyűzetre ömlött egyébként.


Előre is köszi a válaszokat



2022. aug. 9. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakszerűen ki kell szárítani, vagy kuka.
2022. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kuka? :O

De még működött mikor kikapcsoltam, olyan volt mintha nem kenne semmi baja, csak azt írták kapcsoljak ki.

Azert csak nem kuka… :(

2022. aug. 9. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:

"A billentyűzetre ömlött egyébként."

"V alakba állítottam"

Ahha... így hogyan jönne ki belőle?

Jött ki belőle?

Nem is annyira a víz a gond, hanem a korrózió! Majd 2-3 hét múlva fognak előjönni a bajok amikor elkorrodálnak az érintkező, vezető fém részek.

Én elvinném egy szervizbe inkább, mert az egy új gép. Legalább a billentyűzetet vegyél le szakszerűen és nézzék meg meddig hatol bele a folyadék.

ezt a srácot keresd meg esetleg:

https://www.youtube.com/c/TTInformatikaiKft

2022. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kijött belőle szerintem elég sok (mármint ahhoz képest amennyi bele ment)

Mindenképpen korrodálni fog? Nem lehet hogy megússza?

2022. aug. 9. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a Maceknek mindig is elég érzékeny volt a billentyűzete a nedvességre. Kevés víztől is nagyon könnyen tönkre szokott menni maga a billentyűzet (amit nem olcsó cserélni a MacBook Aireknél kis méret miatt alkalmazott nagy integrációja miatt).


Ha meg még a billentyűzet alatt az alaplapra is jutott a vízből, akkor az áramköröknél pláne bármi galibát okozhat.


Házi barkács megoldás, hogy megpróbálod száraz helyen tartani, egy tányér rizst mellé tenni, hogy amennyire lehet, az elszívja a nedvességet, de ez inkább csak önmegnyugtatásra jó, ahogy a V helyett A alakba felállítás is. Ha befolyt a víz a házba, az nagyobb valószínűséggel fog valahol bent lerakódni az elpárolgás után, minthogy kijöjjön belőle.


Olcsóbb lehet elvinni egy szervizbe és kitakaríttatni, mint később javíttatni.


Appsolute.hu hirdet valami ultrahangos tisztítást, ami segíthet. Ilyenen nem voltam náluk, de korrekt cég, jó tapasztalataim vannak velük, szerintem érdemes rákérdezni náluk.

[link]

2022. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2022. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!