Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik Macbook éri meg jobban...

Bellatrix:3 kérdése:

Melyik Macbook éri meg jobban használtan?

Figyelt kérdés
Laptop vásárlás előtt állok, second hand használt gépet vennék. Az lenne a kérdésem, hogy 2022-ben megéri-e egy 2019es gép vagy 2020as inkább. Air vagy Pro éri meg jobban?

2022. aug. 12. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem 2020 MacBook Air van a tulajdonomban és imádom! Ajánlom. :)
2022. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 2018-as Air gépem van. Tökéletesen működik így 4 évesen is, hibátlan rajta minden. i5-ös, nem mondanád meg sem külsőre, sem belsőre hogy mennyi idős. Nekem fontos volt az Intel, mert Bootcamp-el Windows is van rajta, amit ugyan hónapok óta már nem használok, de sokáig kellett. Még így is baromi gyors. Videókat ugyan nem vágok rajta, de használok több látványtervező, grafikai programot a mindennapi dolgok mellett.


A páromnak egy 2020-as M1-es Air-je van. Nyilván az gyorsabb.


Számomra a (régebbi) Pro-k nagyok, nekem az Air méret a tökéletes. Most nem az új 14 colos 1 milliós Pro-ról beszélek, hanem a régebbiekre.


Szerintem megéri 2022-ben is egy 2018-2019-es Macbook, hogy Air vagy Pro ezt pedig neked kell eldöntened, mire használod.

2022. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mire és hogyan akarod használni.


Ha játszani akarsz, vagy csak Windowsra elérhető könyvelő, tervező, egyéb szoftvereket akarsz használni, akkor lehet értelme Intel Macben gondolkozni, de még akkor is inkább annak nézz utána, hogyan és mennyire megoldható M1-en az adott Windows programok futtatása. Én nem nagyon játszom, így nem sokat foglalkoztam a kérdéssel, de úgy tudom, egy csomó játék futtatását megoldották már M1 gépeken is. Nem lepne meg, ha a teljes értékű Windows futtatás és egyéb programok használhatóságára is léteznének megoldások.


Ha csak a Maces rendszeren létező natív programokkal használod a gépet, vagyis egyáltalán nem használsz Windows programokat és nem játszol rajta (vagy csak azzal a néhány játékkal, aminek van OSX változata), akkor egyértelműen az M1 vagy ma már M2 Maceket érdemes venni.


Teljesítményben az M1 Macek kenterbe verik és körberöhögik az összes korábbi Intel Macet. Én tavaly egy 15" i7 MacBook Pro-t cseréltem le 13" M1 MacBook Airre és munkára használom, nem csak netezek rajta. Fotókat és videót szerkesztek nagy mennyiségben és órákon át - miközben YouTube videókat nézek a háttérben. Mindenben csak előrelépést jelentett az M1. Teljesítményben hozza minimum ugyanazt, vagy még gyorsabb is. Tesztelgetni nem szoktam, de kevesebbnek egy másodpercig sem éreztem soha. Az akksija meg lazán minimum 2x annyit bír gépigényes munka közben is, mint az előző bírt. Kevésbé gépigényes munka mellett meg pláne sokáig bírja.


Érdemes megnézni, jól szemlélteti, hogy mennyire érdemes M1 előtti Macet venni:

https://www.youtube.com/watch?v=AdWg3Emr4YQ

2022. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!