Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AllDoCube-osok, nektek se jön...

AllDoCube-osok, nektek se jön Android frissítés több mint egy hónapja?

Figyelt kérdés

Vagy nekem csak azért nem jön, mert kikapcsoltam a Google Play szolgáltatásokat, vagy mert nem vagyok bejelentkezve a Google fiókomba?

Kicsit kezdek aggódni a biztonság miatt.

(A custom rom telepítéshez nem értek, azzal nem szeretnék kísérletezni)



2022. aug. 31. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
AllDoCube iPlay 40 Pro tablet
2022. aug. 31. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem ismerem ezt a táblagép gyártót, de szinte biztos, hogy az Android frissítéseknek nincs közük a Google Play szolgáltatásokhoz. Nyugodtan kikapcsolhatóak, törölhetőek, amennyiben tudod, hogy az milyen következményekkel jár. Csak a legtöbben ugyebár ezt használjuk a Google fiókkal való belépkedésekhez, meg hogy működjenek a Google fiókkal kapcsolatos dolgok a telefonon, de ha nem kell, akkor törölhető. Igazából az Androidról azt kell tudni, hogy ott minden saját szájízre szabható, és ha mondjuk nem kéred a Play szolgáltatásokat, akkor töröld. Attól még ugyan úgy jönnek az Android frissítések.

Lásd példának a Huaweit. Nekik nincs is Google Play szolgáltatásaik, és hát köszönik szépen, megvannak.

2022. aug. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg az a gond, hogy kikapcsolom a wifit, amikor nem használom, és pont akkor érkezik meg a frissítés, utólag meg már nem jön át?
2022. aug. 31. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
átjön utólag is és értesít frissítés elött
2022. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp értesülsz a frissítésről, amint internethez csatlakozol (Legyen az wifi, vagy pedig 4G).

Itt egyszerűen az a gond, hogy a gyártó nem küld ki frissítést. Majd fog küldeni, ha támogatott az eszközöd. Ha pedig nem, akkor nyugodtan használd azt az Androidot, ami rajta van. Nem kell emiatt aggódnod.


Megnéztem, és egy NewUI nevű Android 10-en alapuló rendszerrel jelent meg a gép, és valószínűleg megkapta már az Android 11-eset. Ami bőven jó, mert az összes alkalmazás, ami ma számít, még bőven android 11 kompatibilis, szóval még emiatt sem kell aggódni. Majd küldik a biztonsági frissítéseket. Van, hogy hónapokat késik.

2022. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, Android 11 van rajta. Azt viszont nem tudtam, hogy külön Androidos rendszerük van. Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 31. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!