Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért forrósodik fel az elem...

Klementinacska kérdése:

Miért forrósodik fel az elem ha töltöm? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tudjatok vannak ezek az elfbarok. Na de miután kifogy is marad benne egy csomó liquid. Úgyhogy megéri egyszer kétszer feltölteni. És fel is szoktam, szétszedtem egy régi töltő kábelt és fekete kábel a az egyik piros a másik végére. Rendesen rákötöttem és mindig vigyáztam hogy a helyes oldalra. Működik is, de kellett egy új töltőt is csináljak amiben viszont több színes szál is van. Itt is ugyan úgy csináltam, pirossal és feketével de percek alatt túlforrósodott és az egyik végén kifolyt az elem. A kérdés az hogy ez vajon miért történhetett, és miért működik ennek ellenére is az eszköz. Bár úgy sejtem inkább nem kéne használni így hogy kifolyt a benne levő elem.

2022. szept. 1. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon laksz?
2022. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

magasabb feszultseget kapott mint amit kellett volna


azert az eleg durr belenek tunik hogy "kelett egy tolto talaltam egyet smibe tobb szal van de csak kettot hasznalok mert annyi kell"


azert tudni is kene mit csinalsz:D

2022. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már attól is retard vagy, hogy elfbart használsz, de hogy még ilyen kókány módon töltögeted is azért jár a napi Darwin-díj.
2022. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#3 lesz olyan kerdes hogy:

"letudozhetem-e a trutyit ami az elembol kifolyik?"

2022. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
89%

Az elemet nem szabad tölteni. Csak akkumulátort szabad.

De azt sem úgy ahogy te csinálod.

Az akku fajtájának megfelelő töltő áramkörre van szükség. Ha nem olyat használsz akkor sok kárt okozhatsz magadban is, az akkuban is, másokban is.


Ez nem úgy megy hogy pirosat a pluszra oszt hadtöltse...

2022. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Mert szabálytalanul töltöd.
2022. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na jó.. én először is magamnak életembe egyszer vettem ilyen cuccot én is rájöttem hogy értelmetlen. Most sem magamnak akartam csak egy barát megkért hogy próbáljam meg. Tudom hogy nem szakszerű, de abból indultam ki hogy vannak feltölthető elemek, ezért ezt is megpróbáltam. És láss csodát sikerült. Engem szimplán az érdekelt hogy most mi lehetett a baj. Persze hogy nem szakterületem az ilyesmi, azt viszont tudom hogy újra lehet tölteni ezeket az elemeket. Sőt, a jövőben igen is érinteni fogja a szakterületem az ilyesmit és eddig is nem egyszer tanultam az elemek működéséről. Sőt, arról is hogy hogyan kell biztonságosan tölteni, de még meg is mutatták. Bizonyos elemek gyakorlatilag úgy működnek mint egy akkumulátor, csak tudni kell milyen elem, és kell néhány eszköz. Én csak egy szakszerű választ szerettem volna, mert érdekel a dolgok működése. Imádom hogy erre az oldalra ítélkezni járnak az emberek.

Jah és nem.. nem lesz olyan kérdés hogy ,,letüdőzhetem-e a trutyit”

Magától értetődő, kihajottam az egészet :)

2022. szept. 1. 14:51
 8/10 Szirty ***** válasza:
81%

"Most sem magamnak akartam csak egy barát megkért hogy próbáljam meg"


Ismered a mondást miszerint a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve?


"abból indultam ki hogy vannak feltölthető elemek"


Nincsenek! Egyetlen fajta elem sem újratölthető. Kifejezetten veszélyes.


"Bizonyos elemek gyakorlatilag úgy működnek mint egy akkumulátor"


Először azt gondoltam, hogy csak az elem / akkumulátor fogalmát kevered vagy rosszul használod.

A fenti mondatod szerint alapvető tévedésben vagy szerintem.


"Én csak egy szakszerű választ szerettem volna"


A legjobb adható szakszerű válasz azok alapján amit leírtál továbbra is az szerintem, hogy az akkumulátor töltése megfelelő töltőáramkörrel kellene hogy történjen.

Nem úgy hogy egy általad "töltőnek" nevezett de valójában hálózati adapter kivezetését polaritáshelyesen rákötöd!

2022. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:
75%
...egyébként a melegedés ténye neked nem azt üzeni hogy valamit rosszul csinálsz?
2022. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"kihajottam az egészet"


ez is már a sok szívás hatása, mármint amit barátod szívott.

2022. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!