Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » El szeretnék kezdeni digitális...

El szeretnék kezdeni digitálisan rajzolni, és egyszerűbb animációkat is szeretnék csinálni. Ti ehhez milyen eszközt ajánlotok? Mi éri meg a legjobban? Mi a legpraktikusabb?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. szept. 6. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2D-vel szeretnél próbálkozni, akkor ott van a Krita, vagy esetleg a Synfig stúdió.

Mindegyik ingyenes és jó:)

2022. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Wacom rajztábla, ha van már laptopod/asztali géped, ami elbírja a programokat (photoshop stb).
2022. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt kihagytam hogy 2D-ben szeretnék rajzolni, és animálni.

Még egy kérdés: Tableten vagy digitális rajz táblán jobb a rajzolás?

2022. szept. 6. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rajztábla, hiszen az arra lett kitalálva:)
2022. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem alulmaradott hobbiként szeretnél vele foglalkozni, akkor adobe programjai.


A hobbik is költségesek, főleg ha fejlődik az ember.


Eleinte még jó lehet ingyenes verzió, akár feketén, idővel lecserélheted fizetett full verziókra.


Érdemes olyan programokon startolni, tanulni, amely kezelése nem üt el nagy mértékben a "profibbak" által használt programoktól.

Minnél rutinosabban mozogj, alkoss.


Rajztáblák, táblamonitorok javasoltak.

Tabletekbe nem éri meg beruházni, gyengék.

Van pár tablet, amely elfogadható vagy jó, ám azok árából jobb beruházni egy rendes gépre, mely alkatrészeit cserélheted, fejlesztheted és ehhez egy táblamonitor egész kényelmes.


Ha értesz a gépekhez és tudsz barkácsolni nagyon jópofa egyedi helybarát vagy hordozhatóbarát megoldásokat lehet kreálni.


Jómagam ezen ügyködök, egyeztetek egyik barátommal, aki pedig az elektronika részéhez ért. Mindig van valami ötletem.


De volt olyan barátom, aki felaggatta egy hungarocel lapra a gépház tartalmát xD.

Szellőzéssel nem volt gondja.


Ha rajztáblánál a kijelző nélkülit passzoltam tovább, idegesített, hogy nem látom hova rakom a toll végét.

Valakiknek meg bejön.


Próbáld ki valakiét neked mennyire oké-e, melyik jön be.


Mielőtt eladtam volna barátnőm lánya is kipróbálta, mert ha bejött volna neki, jelképes áron nekik adtam volna. Ám a kijelzős kényelmesebb.


Vannak rajzolók pl youtube-n ahol tapasztalataikat mondják el, szerintük mi volt kézhezállóbb, jobb.


Egyén függő is.

2022. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!