Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen multimétert vegyek?

Milyen multimétert vegyek?

Figyelt kérdés
Elsősorban otthoni elektronikai javításokra kellene (laptop, konzol, hifi stb.) A válaszokat előre is köszönöm.

2022. szept. 17. 09:38
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Hát elég sokféle van. Kinézet, automata méréshatár váltós, smart, analóg, digiális, toll alakú, stb. Ha rám hallgatsz akkor digitális legyen, de manuális méréshatár váltós, és ne olyan, ami magától ismeri fel mit akar mérni. Milyen árban legyen? A maxwell, mastech jók, de ha neked megfelel, akkor ezt is vehetsz, olcsó és alapokra jó:


[link]

2022. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nagyon hasznos ha ketto elterod van


meghozza megjobb ha egy analog tarsa a digitalisodnak


mondjuk nem tudom mennyire hobbi szinten hasznalod majd


de ha hosszutavon akkor jol jon ha ellenorizni tudod egymassal oket


csak peldak miatt linkeltem olyant keresel amire van kereted


[link]

2022. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Analóg is jó, csak hát az ha jót akarsz, akkor drága. Hobbinak, otthon méregetni nem fog érdekelni senkit, hogy most 3V-ot mér, 3,1-t vagy 2,9-t. Alkatrészeknél meg úgyis a tűréshatár számít jobban. Nekem itthon egy marha pontos van, ami digitális, de mondjuk nekem kell is, viszont nekem ez a munkám egy része, szóval hát ja, mennyire maradsz hobbi szinten.
2022. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából nekem ez amolyan kis otthoni bütykölésre kéne.


Én ezen gondolkodtam és kb ennyi is nekem árban a plafon : [link]

2022. szept. 17. 11:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Youtube-on szokom nézni a Dominik szerelős videóit:

https://www.youtube.com/c/DominikMuhelye

Multiméterrel leginkább zárlatot, ritkább esetben feszültséget, esetleg ellenállást mér. Ezt meg szerintem a legalapabb digitálisok is pontosan tudják mérni, szóval azt vedd ami a pénztárcádnak leginkább megfelel.

2022. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

#5-el egyetértek. Ha neked ez tetszik, akkor ezt vedd meg, ez kicsit masonló a nekem lévő Mastech-hez. Annyi ami még eszembe jutott, hogy nem igazán fogsz kondit, induktivitást, frekit, hőmérsékletet mérni vele szerintem, ergo olcsóbban ami ezeket nem tudja, van Maxwell.

10pF-200F írja a kondit a leírás, hát inkább 200uF lesz az.

2022. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vetném el az automata méréshatárváltós multimétereket. Egy gombnyomással rögzítheted illetve válthatod a méréshatárt.

Nekem ilyen van:

[link]

Korábban a Lomex-nél kapható legolcsóbbat vettem meg, ezt, csak sárgában:

[link]

Van belőle kettő, az egyik állandóan a kocsiban, a másik a műhelysarokban. Ugyanarra a feszültségre ketten kétfélét mutatnak, nem nagy az eltérés, 20V méréshatáron 0,05V.

És ha valamit pontosan kell mérni, akkor egy 25 éves Fluke 85. Ehhez mérve az elsőként belinkelt multiméter a legpontosabb.

2022. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
A méréshatárt nem mindegyikkel tudod váltani, de az sem rossz egyébként, leszólni nem akartam, ki mit szeret.
2022. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Inkább az szokott lenni a gond az olcsóbbakkal, hogy lassú a váltás.

Vagy konkrétan szar. Egyszer belefutottam valami asztali készülékbe (egy műszerben háromcsatornás táp, hanggenerátor, frekimérő, és multiméter), ahol a multiméter konkrétan rossz volt. De ugyanannak a gyártónak a kézi multimétere is: a 4 voltos DC V mméréshatárnál csinálta azt, hogy 3,9V környékén váltott fel 40V-ra, viszont a felette lévő méréshatáron ezt csak 3,8-nak írta, és visszaváltott. Volt egy 0,2 voltos tartomány, ahol folyamatosan odavissza kapcsolgatott. A szervizben elővettek egy másikat, majd egy harmaikat, ugyanezt csinálta, konstrukciós hiba.

A Fluke-nak nincs ilyen baja, iszonyat gyors, 40 Megaohmról 40 ohmra gyorsabban vált, mint mire egy sima kézi méréshatárváltós kitalálja, hány ohmos ellenállás van ráakasztva.

2022. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. szept. 21. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!