Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméter lent leírt értéke...

Multiméter lent leírt értéke mit jelent?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hozzáértő és csak azért csinálom mert nincs rá lehetőségem, hogy villanyszerelőt hívjak. Bojler fűtőszál két végét mértem egy kölcsön Berner 313 multiméterrel. Van egy olyan állás, ahol, pl. hőfokszabályzónál sípol, ha be van kapcsolva és nem történik semmi, ha kikapcsolom. Három fűtőszálat mértem. Egy használaton kívüli bojler, itt sípol a multiméter. Egy új fűtőszál, ami nincs beszerelve, nem sípol és 0.34 az érték a kijelzőn. A harmadik az itthoni bojlerbe, két hete beszerelt fűtőszál, nem sípol és 1 fölé megy az érték a kijelzőn. Persze ez is áramtalanítva és a kábeleket is lehúztam. Mit jelentenek ezek a számok? Előre is köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni.
2022. szept. 20. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

"nincs rá lehetőségem, hogy villanyszerelőt hívjak."


Az nagyon jó, ugyanis ehhez a feladathoz nem kell. Háztartásigép szerelő annál inkább.

2022. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A sípoló üzzemód a szakadásvizsgálat. Ha sípol, akkor azt jelzi, hogy nincs szakadás.
2022. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Villanybojler szereléshez villanyszerelő kell. Aki közel van nem vállalja, aki távol az pedig ilyen messze nem jön el.
2022. szept. 20. 17:13
 4/14 Szirty ***** válasza:
47%

"Aki közel van nem vállalja"


Érthető és sajnálatos. De ettől te nem fogod érteni mit csinálsz.

Kell valaki aki érti!

2022. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már azzal is előrébb lennék, ha tudnám, mit jelentenek a fenti számok.
2022. szept. 20. 17:34
 6/14 Szirty ***** válasza:
71%
Az a baj ezzel, hogy hiányos, pontatlan vagy rosszul értelmezett információval rossz következtetésre juthatsz.
2022. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pontatlan információ lesz, de inkább az érdekelne, hogy van e jelentősége annak, hogy az egyik fűtőszál, amit a csomagolásból kivéve kb.0.34-et mutat, a másik, ami két hete lett beszerelve és jelenleg is a bojlerben van, több mint 1-et.
2022. szept. 20. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi.
2022. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
fényképezd le a multimétert amikor mutatja ezt az értéket.
2022. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:
62%

"van e jelentősége annak, hogy az egyik fűtőszál..."


Van. De ebből nem lehet megmondani mi.

Tudni kellene milyen multiméterrel hogyan méred.

2022. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!