Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanszerelőm a biztosíték...

Villanszerelőm a biztosíték dobozból a világítás biztosítékra kötött egy konnektort, amibe egy led csík lesz bekötve és a szolgáltató által hozott modem lesz bedugva. Helyes ez, hogy a világításra van kötve?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy ezek elvileg nem fogyasztanak sokat, de...vagy így maradhat?

Ha nem is helyes de maradhat így?

Amúgy ezt a villanyszerelőt elküldtem a francba, nem dolgoztatok vele többet



2022. okt. 12. 14:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Megis, mi baja lenne? A LED csik ugye nyilvan a vilagitasba beletartozik, a modemet meg te dugtad oda, nem a villanyszerelo.


Szerintem o orul a legjobban hogy elkuldted, minusz egy idiota, mindenbe belepofazo kuncsaft.

2022. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Kólauborkával ***** válasza:
92%
Elméletileg nem kötelezö külön áramkörre kötni a világítást és a konektort. A lényeg az, hogy mekkora az elmenö vezeték és mekkora kismegszakítóval van levédve.
2022. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 qkker1 ***** válasza:
92%
Teljesen szabványos , amennyiben a legkisebb keresztmetszetű vezetékre van méretezve a kismegszakító.
2022. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1.hozzaszolonak: mást mégjobban elbénázott és nem akarta normálisan megcsinálni, így a végösszeget nem is adtam meg neki.
2022. okt. 12. 15:51
 5/25 qkker1 ***** válasza:
92%
Ebben semmi bénázás nincs, örülj, hogy nem én voltam a villanYszerelő, kipofoztam volna belőled a munkadíjat.
2022. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

'meg jobban elbenazott'?


Az altalad emlitett dolgot nem benazta el, neked meg gozod sincs rola mirol hablatyolsz. A helyeben fizetesi meghagyast adnek be, hogy a vegen a sz.rt is lehuzza rolad a behajto amikor dafke se fizetsz.

2022. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Szirty ***** válasza:
92%

Működés és szabályok szempontjából nincs ezzel gond ha a vezeték keresztmetszete, vezetékvédő értéke megfelel, van AVK azon az áramkörön (ahogy fentebb írták).


De kétségtelen, hogy a koncepcióval szembe megy ha szigorúan külön áramkör (vagy áramkörök) van kiépítve a világításnak.


Ha nem probléma hogy ha a budiban lévő világítás zárlatos lesz és lekólintja a világítás áramkört akkor elalszik a modedemed is, akkor semmi gond. (nyilván ez nem történik meg gyakran).


No de ezért kell megbeszélni a szakival hogy te mit szeretnél és ő hogyan csinálja azt meg.

A hogyan alatt persze nem azt értem hogy melyik színes drótot melyikkel kösse össze, azt ő tudja. Hanem azt kell megbeszélni hogy Te hogyan szeretnéd a kivitelezést és/vagy miután megnézte, ő milyen módon oldaná meg. No és hogy mennyiért.

Egy egyszerű munkánál nem hiszem hogy ez az egyeztetés nehéz lenne.

Ha egyértelműen megbeszélitek, közös nevezőre juttok de mégis máshogy csinálja és csak akkor szól amikor készen van az lehet vita tárgya.

2022. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is volt ilyen ügyfelem, egy felújítás alatt álló tégla társasházban új konyha készült. Elmentem felmérni, egyeztetni, megcsináltam az alapszerelést. Utána kőműves, burkoló festő, mentem hogy folytatom a munkát. Nézem, mondom én vagyok hülye, vagy mi van, a konyhabútor a szemközti oldalon volt az előző állapothoz képest. Mikor rákérdezek, ja, azt mondja, változott egy kicsit, de meg lehet-e oldani. Mondom hogy persze, csak innentől minden 3x áron. Ha nem tetszik, az eddigivel számoljunk el, és itt se vagyok. Nem tetszett, elszámoltunk, otthagytam, azt mondta hogy majd hív mást. Jó. Egy hónap múlva hívott hogy mégis menjek már, mert senki nem akarja megcsinálni, nem is érti hogy miért ...
2022. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nos, a többiek olvassák el Szirtyt, és már valamivel többet értenek a villanyszereléshez.


"Ebben semmi bénázás nincs", mi? :D :D :D

2022. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Annyit fűznék hozzá ezzel a "szakemberrel" kapcsolatban, hogy mindig akkor dolgozott mikor én munkában voltam. Mindent leegyeztettünk előre, tervrajzon berajzoltam hová mekkora konnektort szeretnék. Ez eddig rendben is volt. Konyhába kértem 2x4-es konnektort a pult fölé. Tett egy 3-as konnektort a mosogató fölé. Ez így van jól azt mondja.

4 villanykapcsolót nem cserél ki azt mondja az nem volt benn az egyességben. Tudnám sorolni.

2022. okt. 12. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!