Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Milyen...

Villanyszerelők! Milyen egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kellett átesnetek? Erős rövidlátás (ami szemüveggel természetesen korrigálható) kizáró tényező volt a felvételin?

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 17:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%
Szia. A színtévesztés volt a kizáró ok egyedül. Az, hogy szeműveges vagy szerintem biztos nem. Bár annyi, hogy elektronikai műszerész volt.
2022. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 qkker1 ***** válasza:
30%
Szemüveg nem kizáró ok, feltéve, hogy el tudod olvasni a kb. 2-3 milliméteres számokat a kábelen.
2022. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rövidlátó vagyok, a közeli parányi betűk szemüveg nélkül is gond nélkül mennek. Szemüvegben meg ugyanúgy látok, mint bárki más, úgyhogy nem zavar ez semmiben sem. Csak nem tudtam, hogy az alkalmasságin mik szoktak lenni a kizáró okok.
2022. okt. 31. 18:04
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem látsz az márkizáró ok. De ha már van legalább egy szemed, az előny.
2022. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha lesz olyan orvos aki ezzel átenged a saját praxisát kockáztatja, szerintem nézz más szakma után, bocsánat ha nyers voltam.

Üzemorvos (is) vagyok!

2022. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös Köszönöm az őszinte választ. Igazából terveben van egy lézeres szemműtét. Ezek szerint akkor előbbre kell hoznom a műtétet, mint terveztem. A lézeres szemműtét után tökéletes lesz a látásom, úgy gondolom nem kizáró ok?
2022. nov. 1. 10:22
 7/13 qkker1 ***** válasza:
53%

"Ha lesz olyan orvos aki ezzel átenged a saját praxisát kockáztatja,"


Mivel a rövidlátás nem kizáró ok, köteles megadni az orvosi engedélyt!

2022. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qkker1 ***** válasza:
36%

"5-ös Köszönöm az őszinte választ. "


Ne hallgass rá, hülyeséget írt!


Üdv, egy szemüveges villanyszerelő!

2022. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as De jó! Rövidlátó vagy? Hány dioptriás a szemüveged?


Azóta amúgy találtam egy régebbi oldalt, ahol azt írják, hogy 6 diopriánál magasabb szemüveg már kizáró ok.


[link]


Mondjuk azt alapból nem értem, hogy miért lenne kizáró ok a rövidlátás, hogyha szemüveggel tökéletesen korrigálható? Jogosítványom is simán van és öt éve balesetmentesen vezetek. :)

2022. nov. 1. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha villanyt szerel az /feltéve ha lesz munkád ebben a gazdasági helyzetben/ rájössz hogy mennyire fontos hogy közelre jól láss.
2022. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!