Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy vízforgatószivattyú...

Ha egy vízforgatószivattyú két végére hosszabb csövet illesztek akkor azzal tényleg lassabb lesz a vízsugár amit keringet?

Figyelt kérdés

Én valahogy ezt nem értem. Ha le van rendesen légtelenítve a szivattyú és a csövek is akkor nem kellene hogy lassabb legyen hisz végig egybfüggő a víz és a magasság is ugyan az ahova fel kell hogy emelje a vizet akkor nem lenne neki szabad lassabbnak lennie. Vagy én tévedek?


Megmondom őszintén nem tudom hol olvastam. Vagy facebookon az egyik medencés csoportban vagy valamelyik webshopon mikor másik szivattyút kerestem a medencénkhez.


A kérdésem oka pedig az hogy vettem hozzá erősebb szivattyút, de ahoz alig adtak egyméter hosszú csövet, és nemtudom hogy elég lesz-e a medencéhez. És szívesebben használnám a hosszabb csövet ami gyárilag adtak hozzá. Ez két darab, egyik kb 2, a másik kb 3 méteres cső.


Vagy működne-e rendesen felteszem valamire pl egy kisládára a szivattyút hogy az a rövid cső hosszabb legyen picit?



2022. nov. 6. 16:16
 1/3 Szirty ***** válasza:

Ha az emelési magasság azonos, akkor ennyivel hosszabb csővel nem hiszem hogy gondod lesz.

A hosszabb csőnek nyilván nagyobb az áramlási ellenállása ami miatt csökken a szállítás, de így is elég lehet ide.

2022. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1200 akárhány literes volt a gyári szivattyúja. Mi vettünk hozzá egy 3028 liter/órásat. Ez az erősebb tényleg sokkal erősebb. Most vettem meg a múlthónapban, így már a medencével nem tudtam kipróbálni mert azt már rég elcsomagoltuk a csövekkel és a szivattyúval együtt. De annál ha egy kis levegő is maradt a csőben vagy a szivattyúban szinte teljesen leállt a víz mozgásat. Ezt az erősebbet kipróbáltuk bent a tusolótálcában a saját csövével. De valami hihetetlen a másikhoz képest. Működésközben néztük volna a kezünkel hogy hogy szív egyből odatapasztotta a kezünket a cső végére illetve mikor ment a csöbe levegő azt gond nélkül ki is nyomta a másik végén. Tényleg nagyon szuper, csak attól félek így előre ( Hacsak nem győz a kíváncsiság és fel nem bontom vissza a medencét ) hogy ha véletlen rövid lenne a cső amit adtak hozzá, a másikkal meg nagyon gyenge lenne.
2022. nov. 6. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz gyenge, ne aggódj.
2022. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!