Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A3 Laminálógépet és fóliát...

A3 Laminálógépet és fóliát szeretnék venni. Sok mikron és mm szám van a fóliáknál. Nekem viszonylag vékony is jó lenne és fényes. Segítenél mit vegyek pontosan? A gép amit néztem, meleg lamináló (de nem tudom mit jelent).

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséged.
2022. nov. 10. 11:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez jó lehet hozzá: EVOffice lamináló fólia, 80 mikron, 100 db, A3, 6152Ft?
2022. nov. 10. 11:07
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Van hideg és meleg laminálás.

A hideg fólia drágább, de nem kell melegíteni, így olyan környezetben is jól alkalmazható, ahol nincs áram. Cserébe a fólia drágább. Akkor praktikusabb, ha ritkán van rá szükség, de mondjuk gyorsan kell. Géppel is felhelyezhető, de akár anélkül is.

A meleg laminálásnál a fólia csak megmelegítve tapad, a meleg lamináló fűtött, a fóliák olcsóbbak hozzá. Otthoni használatra a legolcsóbb is megteszi. Ha már egyszer megvan, a fólia nem romlik meg, ha 5 év múlva veszem elő, akkor is ugyanolyan.

Van lamináló, ami tud hideg és meleg fóliát is kezelni, de nem mind ilyen.

2022. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Ez jó lehet hozzá: EVOffice lamináló fólia, 80 mikron, 100 db, A3, 6152Ft?"

Nincs ráírva, de ez meleg fólia, melegítős géppel tudod használni.

2022. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. nov. 10. 11:41
 5/14 A kérdező kommentje:
Az A3-as lamináló tud A4-ben is fóliázni? Csak akkor A4-es fóliát szükséges venni? Az A3-as tud névjegykártyát is laminálni? Köszönöm.
2022. nov. 10. 11:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A hideglamináló kis tekerős szerkezet amit kézzel tekergetsz mint a diódarálót. A fóliát a görgők nyomása ragasztja rá a papírra.

A meleglamináló gép 150-200 fokon működik és a fólián lévő ragasztó ezen a hőmérsékleten aktiválódik és a görgők a felemelegítés után simítják rá a papírra a fóliát. Alapból olyan matt, tejüvet szerű a fólián lévő ragasztó, a melegítés hatására lesz áttetsző.

A 80 mikron az elég vékony, de már elég stabil és erős, hogy megvédje a papírt.

A 125 mikronos fólia már igen vastag, gyakorlatilag táblának is elmegy, megtartja saját magát 125+125mikorn és még a papír vastagsága. Én 200 grammos papírra nyomtatok és laminálom 125 mikoronossal az már majdnem olyan mint a vágódeszka :D

Az A3-as gépek olyan szélesek mint az A3-as papír rövid oldala (kicsit szélesebbek). Ami meg olyan széles mint az A4-es hosszabbik oldala. Vagyis ami ezen méretnél kisebb az átmegy rajta, lehet vele laminálni.

Az apróbb dolgoknál én úgy szoktam csinálni, hogy félbehajtok egy papírt és abba teszem bele a laminálandó cuccot, így sokkal könnyebb bevezetni a gépbe.

Persze emiatt kicsit meg kell emelni a hőmérsékletet.

Azt is lehet csinálni, hogy nagyobb fóliába beraksz kisebb papírt és később vágod körbe.

Csináltam már öntapadós papírra is feliratokat úgy, hogy csak az egyik felére raktam a fóliát, a másik szabadon maradt és fel lehetett ragasztani.

Csak a kreativibáson múlik mit tesz meg az ember egy laminálógéppel!

2022. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó érzéssel töltött el a segítségetek! Nagyon szépen köszönöm. Minden érthető! :)
2022. nov. 10. 15:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit! :)

A hőmérsékletre figyelj!

Van a gépeken vagy a leírásukban egy táblázat ami megmutatja, hogy milyen laminálófólia és papírvastagság mellett mekkora hőmérsékletre kell állítani a gépet. Én szoktam várni egy kicsit a beállított hőmérséklet elérése után is, hogy a gép teljesen melegedjen át. Az enyémmel az a tapasztalat, hogy még tovább melegszik kicsit, hiába mutatja a lámpa hogy már elérte a beállított hőfokot.

Ha a laminált cucc behullámosodik akkor túl meleg, vegyél kicsit vissza a hőmérsékletből - erre kell hagyni időt, nem fog azonnal visszahűlni!

Ha nem lesz teljesen átlátszó a fólia és nem ragadt meg eléggé a papíron, akkor pedig túl hideg a gép.

2022. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezek is igazán hasznos tanácsok! Köszönöm. :)

Szuper ember vagy!

2022. nov. 10. 22:23
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha esetleg hullámos lenne, simán kiszedhető belőle a papír és újra laminálhatom?

A 80-as mikron olyan, mint egy "bugyi" fólia vastagság vagy ennél picit vastagabb?

2022. nov. 10. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!