Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A3 Laminálógépet és fóliát...

A3 Laminálógépet és fóliát szeretnék venni. Sok mikron és mm szám van a fóliáknál. Nekem viszonylag vékony is jó lenne és fényes. Segítenél mit vegyek pontosan? A gép amit néztem, meleg lamináló (de nem tudom mit jelent).

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséged.
2022. nov. 10. 11:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kivenni! Ha egyszer valamit belamináltál, akkor az úgy marad. A fólia teljes felületén ragasztó van ami hővel és nyomással rá van sütve a papírra. Ha megpróbálod szétszerni, akkor a papírt fogod széttépni. Szánj rá néhány papírt és fóliát a tesztelésre ha meglesz a gép. Megéri. Ne azonnal élesben, pótolhatatlan dokumentumot laminálj!

A hullámosságot sem lehet kiszedni belőle. Esetleg azt lehet csinálni, hogy átküldöd még néhányszor a gépen kicsit hidegebb beállítással és akkor valamennyit egyenesít rajta. De jó, szép, tökéletes az elcseszett laminálás nem lesz.

Itt jön jól az A3-as gép! Az A4-es papírt 90 fokkal elfordítva küldd át rajta, így a hullámokra merőlegesen fogja lapítani. De mint mondtam nem lesz már tökéletes.


A 80-a fólia kb olyan vastag mint a bugyi igen, csak nem annyira lágy, inkább ridegebb, keményebb anyag. A 80 mikront egy oldalra kell nézni, tehát a papír vastagságán kivül 160 mikron lesz a fólia.

2022. nov. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Csak a kreativibáson múlik mit tesz meg az ember egy laminálógéppel!"

Ezt aláírom. Én például egyszer belamináltam a benzinkúton kapott autópálya matricát. Csudaszép fekete lett. :D

(elfelejtettem, hogy már 5 éve úgy csinálom, hogy készítek egy fénymásolatot, és azt laminálom be :D )

2022. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
naja... a hőpapírral vigyázni kell! :DD
2022. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megrendeltem. Gyakorlom és később használom élesben. Szép napot kívánok mindenkinek. :)
2022. nov. 11. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!