Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezek a kapcsolóüzemű tápegység...

Ezek a kapcsolóüzemű tápegységek nem fogyasztanak semmit, ha nincs rajtuk fogyasztó, csak a 220-ra vannak kötve állandóra?

Figyelt kérdés

tervezhetem úgy az egészet, hogy nem számít, ha állandóan áram alatt van, mert csakis akkor vesz fel áramot, ha van rajta fogyasztó?

Azaz ledszalagot bekapcsolom, akkor oké, fogyaszt, amit fogyaszt, de nem kell kihúznom mindig a konnektorból, ha lekapcsolom a ledet?

(nekem úgy rémlik, csak a vasmagosaknak van egy állandóan felvett X áramuk, de nem tudom pontosan, mert végül is ebben meg ventillátor van, ami folyamatosan megy)


[link]



2022. nov. 15. 08:40
 1/6 Pekka ***** válasza:

A kapcsolóüzemű tápegység nem attól kapcsolóüzemű, hogy csak akkor kapcsol be, ha fogyasztót csatlakoztatunk hozzá. Van áramfelvétele fogyasztó nélkül is.

Ha gagyi kivitelezésű és kispóroltak belőle néhány alkatrészt, akkor talán csak 1, max.2 évet fog kibírni.

2022. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolóüzemű tápegységnek is fogyasztása terhelés nélkül, de eléggé kicsi.
2022. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy minimális fogyasztása van még akkor is ha semmi fogyasztó nincs rákapcsolva, de a tápegység ettől független áram alatt van és ugyanúgy üzemel benne a 12 Voltra alakítás meg üzemvisszajelzője is van, állításod szerint ventilátor is ami működik folyamatosan. Ez minimális fogyasztás de fogyaszt. Egyébként ha nem üzemel rajta a LED szalag akkor érdemes a tápegységet is áramtalanítani hogy üresjáratba ne menjen feleslegesen.


Nem tudom hova akarod a LED szalagot de a tápegységet én úgy kötném be hogy a 230 Volt bemenő ágra szerelnék egy kapcsolót és azt kapcsolnám le, mint a rendes mennyezeti lámpát. Nekem például a konyhapult alatt így lett megoldva. A régi hagyományos fénycsöveket is úgy kapcsolgattuk fel-le hogy volt egy külön villanykapcsoló a konyhába ami csak a pult megvilágításra volt kötve, azt simán lekapcsoltuk és ennyi. Amikor LED-re cseréltük akkor a tápegységet direktbe rákötöttük a régi fénycsövek kábelére és a villanykapcsolóval tudtuk fel-lekapcsolni. Maga a LED szalag ami nekem van annak is van külön kapcsolója de azt nem szoktuk piszkálni. Annyitcsináltunk hogy a LED szalagnak raktunk fel külön biztosítékot hogy ha esetleg gond lenne akkor legyen benne védelem. Akkor a tápegység és a hálózati áram közé beépítettünk kis automatamegszakítót hogy ha a tápegységgel történne valami, akkor az is oldjon. Meg persze a villanyóra szekrényben is van még megszakító erre.

2022. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy is kapcsolgatni kell a villanyt nem? Akkor ne a táp után, hanem előtte kapcsolgasd. Oszt akkor nem fog semmit sem fogyasztani a táp sem.
2022. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

oké köszönöm. hát a biztosítékra nem is gondoltam pedig tényleg muszáj lenne, csak megbontani a 3 eres kábelt elég rossz ötlet sztem, de meglátjuk, hogy tudom megoldani.

kösz!

2022. nov. 15. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyit fogyaszt, amennyi a vezérlő áramkör saját áramfelvétele.

Minimális, egy-két tized watt maximum. Nagyjából a leadott maximális teljesítmény 1%-t lehet mondani terheletlen teljesítményfelvételnek. legrosszabb esetben is egy év alatt elfogyaszt 1 kWh-t az terheletlen fogyasztása a tápnak.

2022. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!