Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adó-vevős beszélgetés esetén...

Adó-vevős beszélgetés esetén mikor használatos a "vétel" és a "vége" zárószó?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

A "Vétel" a válaszod elején, a vége meg a beszélgetés végén.

- Pisti, jelentkezz!

- Itt Pisti, vétel!

- Ez, meg az,

- Vettem,

- Vége.

2022. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan fordítva.Ha elmondtad a mondókádat akkor "vétel" és meghallgatod a partnert.A végén,amikor már nincs mondanivaló,akkor "vége".(Rádiós voltam a seregben)
2022. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A rádiózás őskorában a készülékeket kézzel át kellett kapcsolni a vétel és az adás üzemmódok között. Mikor adásban volt a készülék, elmondtad amit kell és a végére, hogy "vételre állok". Ezzel tájékoztattad, hogy kezdheti az ő adását. Utána átkapcsoltad a készüléket vételi üzemre és hallhattad a másik felet. Mára a "vétel" maradt a mondandó végére, ezzel jelzed, hogy nem dumálsz többet és más is bekapcsolódhat és veszed az adásukat. Mai készülékeken ez egyszerűbb, csak egy adásindító gomb van, mikor nyomod akkor adásban vagy, ha nem nyomod akkor meg vételen. A "vége" meg, ahogy a második írta.
2022. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. nov. 19. 00:32
 5/6 Szirty ***** válasza:
2022. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért bőven van olyan iskola is, miszerint a beszélgetés végén "Vétel; vége" a mondandó szöveg. Én is így tanultam a hetvenes években az áramszolgáltatónál, amikor még teljesen elfogadott volt a hit, hogy a BM rendszeresen ellenőrzi a forgalmazást, és kioktatják a rosszul forgalmazókat. Ahogy elnézem, a neten sokan tudják így. Még a rendészeti középiskolás tankönyvben is így olvasható.
2022. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!