Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan foghattam én tegnap a...

Hogyan foghattam én tegnap a Panasonic hifimen egy telefonbeszélgetés egyik résztvevőjét Rádió 1 frekvenciáján?!

Figyelt kérdés
Haverokkal piálás közben hallgattuk a mixet rajta, egyszer csak elkussolt a rádió 1 majd telefoncsörgés hang (azaz mikor mi hívunk valakit, az a hang) egy nő szólt bele, csak őt hallottuk. "Szia drágám... Oké, mikor jössz?.... Oké, várlak... milyen napod volt amúgy?...." és itt elkezdett gyengülni a jel, majd vissza jött a Rádió 1. Más tapasztalt már ilyet? Néztünk egy nagyot azért... Azt tudni kell, hogy padláson van egy FM antenna, mert elég gyengék felénk a budapesti adások, Kecskeméttől nem messze! Az van Coax kábellel csatlakoztatva a hifihez. A 89.5 MHz a Rádió 1, a hifi oda volt állítva.

2022. máj. 8. 13:40
 1/5 anonim válasza:
14%
Jó kis piát ittatok.
2022. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valaki FM transzmitteres bluetooth kihangosítót használt a közelben, ami egy időre elnyomta a rádióadást, majd eltávolodott.
2022. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az van amit a kettes mond. Keress rá, hogy "Bluetooth fm transmitter". Valaki egy ilyet használt a kocsiban, a lakóhelyed közvetlen környékén. Belőtte a 89.5-re, hogy mikor használja, ne kelljen a rádiót még pluszban átállítani. Sajnos sokan nem gondolnak arra, hogy ezek az FM kütyük túl sugároznak a kocsin, még olyan 30-40 méterig fogni a jelüket! Neked meg fent van a padláson egy külön vevőantenna, amivel akár 100-200 méterről (!) hallhatod őket! És mikor elgyengült a jel, simán elindult a kocsival. Ennyi a dolog lényege :)
2022. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
fun fact: mikor valahol a dugóban araszoltok, nézegessétek a 87.5-88.0-100.0-108.0 MHz frekiket. Ezek a transzmitterek "gyári" frekvenciái. Lehet "érdekes" dolgokat hallani néha.
2022. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4# Ezt megnézem egyszer
2022. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!