Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hasonló kínai "vackokba"...

A hasonló kínai "vackokba" érdemes azért beépíteni egy biztosítékot?

Figyelt kérdés

USB-s táplálásra gondolok, az állandó tápot pedig a 220-as USB aljzatról kapja.


Elnézegetem a kb 1 mm-es vezetékeket, simán kinézem belőle, hogy elolvad a melegedés miatt.

Mit gondoltok? tud ez gondot okozni vagy ha rövidre zár, vagy max nem működik és ennyi?


kösz


[link]



2022. nov. 24. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen lámpasornál könnyebben megsérülhet a vezeték és előfordulhat zárlat. Ha nincs benne, akkor beépíthetsz egy kis üvegcsöves biztosítót, ezzel csak a biztonságát növeled és nem kerül sokba. Persze a biztosító megfelelő szigetelését meg kell oldani.
2022. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igen, egy lengőbiztitartóra gondoltam, annál tulképp megoldott az a szigetelés, ami kellhet, vizet úgyse kap, és 5V-ról van szó.


de akkor azt mondod, hogy egyértelműen ajánlott ezek szerint, igaz?

2022. nov. 24. 11:14
 3/15 anonim ***** válasza:

"elolvad melegedés miatt"...

A szabványos USB 5V 0,5A, ennyitől semmi nem fog megolvadni. Ha meg egy erősebb USB tápról hajtod, akkor annak a beépített rövidzárvédelme fogja megoldani. Ha zárlat van, letilt, nem fog rajta folyamatosan 1 vagy 2 amper folyni.


Ez a biztosítékos agyalás egy ilyen lámpánál olyan fokú agyalás, mint a törhetetlen titánlakat egy vászontarisznyára...

2022. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Értelme nulla. Ha bele is esik az eső akkor mi van? Meg ha felakasztod valahova, mitől lenne zárlatos? Elolvadni sem önszántából fog.
2022. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

tudja a fene, mitől., de így élőben tényleg olyan cérnavékony a vezeték, hogy én itt nálunk ilyet nem is láttam még.


de ami még durvább, hogy a 220V-os kivitel is ugyanilyen cérnavékony, egyszeres szigetelésű, 0,001-es ...

tuti csak akkor merem bedugni ha itthon vagyunk. lefotózom, de szóval azt mondjátok, ha zárlat is keletkezik, ebből nem tud gond lenni? max "visszajön" a zárlat egész az USB aljzatig aztán kivágja a lakásbiztosítékot?

2022. nov. 24. 13:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vágja ki a lakásbiztosítékot, legfeljebb az USB tápod fog tönkremenni, de az sem kigyulladás szintjén. Gondolod, hogy az ne lenne biztosítva? Full értelmetlen erre biztosítékot rakni.
2022. nov. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

rendben, ennek örülök akkor, csak félek, mert láttam már közelről gyönyörű lakástüzet elektromos zárlat miatt és hát szeretném elkerülni.


[link]


[link]


ez a "vezeték" valami kínai szabvány lehet, na de pl 20 méteren keresztül ez a cérnavékony, egyszeres szigetelésű gagyi? hát már a radiátortól leolvad a szigetelésnek nevezett kis műanyag.


de oké, ha biztosítékkal se oldok meg semmit, akkor mindegy is.

2022. nov. 25. 08:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem a vezeték a probléma.
2022. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
azért nyugodtabb lennék a 2x0,75 MTL vezetékkel a 220-as oldalhoz
2022. nov. 25. 10:19
 10/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, elsőre nem néztem meg milyen lámpák ezek és mekkora feszültségről működnek. Így most jobban megnézve én is feleslegesnek tartom, hogy még egy biztosítót betegyél. Vékony az a hálózati vezeték, de a hálózati oldalon kis áram folyik, attól – ha valami hiba nem lép fel – még csak melegedni sem fog. A vezeték keresztmetszete nem villamos, hanem mechanikai szempontból tűnik kicsinek. Ezért a mechanikai sérülésektől óvjad, úgy helyezd el, hogy a vezeték közelében ne legyen melegedő tárgy és ne érhesse mechanikai sérülés.
2022. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!