Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes egy ilyen szigetüzemű...

Érdemes egy ilyen szigetüzemű napelemrendszert megvásárolni?

Figyelt kérdés

[link]



Nem is a fogyasztás az ami engem érdekel, hanem hogy erről a helyről lehet-e ilyen eszközöket venni? Vagy megbízható-e? Én őszintén szólva olcsónak találom, mikor mindenhol a napelemrendszerek még kicsiben is olyan 500ezertől kezdődnek. Csak egy inverter 60-70 ezer, egy normálisabb akku minimum 40től de inkább felette.



#szigetüzemű napelemrendszer
2022. nov. 24. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményeket nem tudok a cégről, de a honlapon nincsenek olyan gyanús elemek, amelyek alapján el kellene kerülni. Van ászf, elérhetőségek, az email-cím sem valami ingyenes levelező stb.


Azt ügye tudod, hogy ez csak akkor termel áramot, ha kap kellő mennyiségű fényt? Rásegíteni tud a rendszerre, de másra nem jó.

2022. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mert az akku nincs benne. Vegyél hozzá bármit, ólom-sav munkaakkumulátort vagy LiFePo akkut, az akku ára és élettartama miatt minden letárolt kWh a szolgáltatótól vásárolt kWh tízszeresébe fog kerülni.

Ez ott opció, ahol közel s távol nincs elektromos hálózat, és néhány ledlámpán, laptopon, telefontöltőn kívül mást nem kell működtetni.

2022. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy csak napfény esetén termel áramot.

Kedves második, ezt kifejtenéd? Ne érts félre, nem kukacoskodom, csak pl látok most kifejezetten ilyen rendszerekhez való akut, a 12V-os 300ezer körül van. Akkor a te felvetésed szerint az kb 1-2 év alatt kuka?

2022. nov. 24. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egy esetben kifejtettem már itt.

Nlézd meg hogy egy jobb akku hány ciklust tud 0-100-0-100-0-100 ciklikus üzemmódban. Pár százat, esetleg ezret, miközben folyamatosan csökken a kapacitása. Akkortól rossz, amikor eléri a 60%-ot. Működni működik, csak már nem igazán használható a 60% alatti kapacitással a működési idő.


SZámold ki, hogy 1000 ciklus alatt összesen hány kWh-t tudsz betárolni-kivenni a rendszerből. Akkukapacitás x feszültség, 12V 200 Ah = 2,4 kWh, ha a kisütés során nem terheled jobban 200 wattnál.

1000 ciklus esetén ez 2400 kWh lenne, de vegyük a 80%-át, a 100--->60 % görbe átlagaként: 1920 kWh

Lakossági áron ez 76800 Ft.

Egy ilyen akku viszont 2-300 000 Ft.


Ha jobban terheled, kevesebbet fog leadni, ez az arány tovább romlik.

2022. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, bevallom, én totál dilettáns vagyok ehhez. Sajnos a fizika sem az erősségem, ez van. Ezért kérdezek itt, mert tudom, hogy vannak olyanok, akik értenek is hozzá, meg akarnak is segíteni.

Ami akkut most kinéztem, az akcióban 230ezer. De elvileg 4000+ ciklust bír.

[link]

Ha viszont már összeteszem a kettő árát, akkor ugye 500felett lenne a telepítése. Van-e olyan rendszer, ami 5-600-ból már a megéri kategória lenne? Ha nincs, akkor mi az a minimum? Vagy itt mindenképpen az akku a gyenge láncszem?

Azok, akik kiépítettek egy komplett rendszert és ugye kiesnek mondjuk most a szabályozás miatt, ők pl hogyan oldják meg a használatot?

Nekik pl egy nagyobb rendszerhez akkor nagyobb akkura van szükség, vagy többre?

2022. nov. 25. 07:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az akku egész jó, amit belinkeltél. Feltéve, hogy az adatlapja igaz, és nem kell alkalmazni rajta a "kínai termék paraméter gyökvonást".

De ha megnézed, az élettartama csak 2000 ciklus, ha 0-100-0-100 üzemmódban használod. És csak 100 Ah. Az oda-vissza alakítás veszteségeit beleszámolva lesz 1kWh letárolt energiád.

2000 ciklus alatt az 2000 kWh, de mivel közben romlik 80%-ig, számoljunk 90-es átlaggal, 1800 kWh. Ezzel 127 Ft-ba kerül 1 kWh letárolása. Ha tudja azt, amit a papír ír. Ha nem használod ki teljesen a kapacitását, akár lemehetsz 90-100 forintig is. Ha a napelemet is hozzáveszed, az is tönkremegy egyszer, akkor azért ennél drágább, de ez a 127 Ft már vállalható, ha a nem rezsicsökkentett fogyasztói árát nézzük az áramnak.

2022. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, valami megoldást kell akkor is találni, mert ahova szeretnénk kialakítani, egyelőre más lehetőség nincs. Nem lakóépület, de azért ne kelljen egy-egy este a gyertyafénynél vacsorázni :D

Én hajlanék a drágább dolgok megvételére, de hát ez közös döntés lesz. Az uram azt mondja azt vesszük meg, én meg rábólintok :)

De tényleg hasznos volt a hozzászólásod nekem, mert ennyit sem tudtam az akkukról, és most már azért ha legalább valahol azt olvasom, hogy 1000+ ciklusú az akku, akkor van róla fogalmam mit is takar. Meg a 0-100-0-100 sem kínai. Szóval tényleg köszönöm, hálás vagyok, hogy vetted a fáradtságot és leírtad! :)

2022. dec. 1. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!