Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szellemek vagy van ra valami...

Szellemek vagy van ra valami elektronikus hiba magyarazat?

Figyelt kérdés
Szandekosan ebben a kategoriaban kerdezem, nem pedig az ezoteriaban, mivel kivancsi vagyok van e erre logikus magyarazat elfogultsag nelkul. Netrol rendeltunk kb 2 eve egy kapucsengot, ami elemre mukodik. Bent van egy szerkezet amit be kell nyomni a konnektorba, ugy mukodik. Az oldalan van egy pocok, azt nyomkodva lehet kivalasztani melyik dallam szoljon. Kb 1 evvel ezelott olyan tortent hogy kint nem csongetett senki, de elindultak sorba a dallamok egymas utan, mintha valaki allandoan nyomogatta volna a dallamkivalaszto gombot. Kihuztam a konektorbol, visszadugtam, azota jol mukodik. Egyszer se fordult elo hasonlo azota. Mi okozhatta?
2022. dec. 9. 09:59
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:
88%
Az elektronikába bejutó nedvesség okozhat ilyet.
2022. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
87%
Elektronikai hiba, nem kell messziremenő természetfeletti következtetéseket levonni, ahogy az előttem szóló írta, a nedvesség is simán okozhatta.
2022. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy az a gép is allergiás arra ha valaki ékezetek nélkül ír.

2 év alatt egy ilyan hiba pedig nem ok arra, hogy bármiféle baromságot belegondoljatok a dologba. Valószinüleg volt egy pillanatnyi áramszünet amit ti nem is érzékeltetek, de ezt a gépet újraindította. Nem kell jelentőséget tulajdonítani neki, főleg nem ilyent, hogy a 60 éve halott üknagypapa jött vissza gombokat nyomogatni...

A pocokot pedig etessétek rendszeresen és cseréljétek az almot!

2022. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Szellemek... anyám, borogass.
2022. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a nedvesseg kizarhato mert max a csengo kint kaphatott nedvesseget. Nem kabelrol megy hanem kapja a jelet. Dallamokat meg csak bentrol lehet kapcsolgatni ami a konnektorban van.
2022. dec. 9. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit off, de az ilyenek nincsenk lekódólva, mindenféle hasonló kütyü rádiójelére reagálnak. Szóval ha a szomszégságban van valakinek egy másik kínai rádiós jelzője, arra simán csenget. Persze dallamválasztás az inkább valami más hiba.
2022. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:
79%

"Szerintem a nedvesseg kizarhato"


Én nem arról beszélek hogy beázott, víz ömlött rá, hanem arról hogy a hideg fal mellett van és a párás levegő csapódott ki.

Én nem zárnám ki ezt a lehetőséget ahogy azt sem amit mások írtak (rövid áramszünet, hálózati tranziens, rádiózavar).


Mindegyik bizonyíthatóan okozott már váratlan/hibás működést különböző elektronikai készülékekben.

A lehetőségek közül kizárnám viszont azt hogy szellemek nyomkodják a dallamválasztó gombot. Ennek látom a legkisebb valószínűségét, nem tudok olyan bizonyítható esetről amit szellemek okoztak.

2022. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:
75%
Ha nem ezt a választ vártad akkor mégis inkább az ezotéria az ahol a számodra elfogadható választ bizonyára megkapod.
2022. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Az elektronikában rengeteg időszakos hiba létezik, amit különféle átvezetések, anyaghibák, kontakthibák, oxidációk stb. idéznek elő.

Ebben nincs semmi különös. Csak egy szakember ilyenkor nem találgat, szétszedi, megvizsgálja. Nyilván én is a vevőegységre gondolok. Lehet ilyen baja. Megbolygattad, megszűnt, végleg vagy átmenetileg, ilyen is van.

2022. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jelentsétek ti is, mehet az ezptériába. Ott vevők az ilyenekre.

Üdnagypapát innen is üdvötlöm!

2022. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!