Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miből építsek elektromos...

Miből építsek elektromos öngyújtót?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egy gyújtót, amiben egy izzószál felizzása termeli a cigaretta meggyújtásához szükséges hőt. Ha valakinek van tudása, vagy tapasztalata fűtőszálak terén, tudna segíteni abban, hogy milyen feszültségű telepre van ehhez szükség, illetve hogy mit használjak fűtőszálnak?
2010. okt. 1. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Van némi tapasztalatom, megosztom veled.

Valamikor régen, amikor még Ukrajnában divat volt az esti áramszünet(sajnos, volt ilyen, hogy esténként 6-10 órára kikapcsolták az áramot minden este),nekem volt egy saját készítésű elektromos öngyújtóm. Csengőreduktor (6V), + egy "lefejezett" gépkocsiizzó. Áramszünetkor megpróbáltam elemről működtetni, 4-5 rágyújtás után az elemek feladták. Szerintem a mai filléres öngyújtó-árak mellett csak a kísérletezés kedvéért érdemes foglalkozni vele!

2010. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem odaírni, hogy az izzó 12v/3w.
2010. okt. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta gondolkoztam rajta. Egy ceruzaelemről akarom működtetni. Rossz hajszárítóból ki kéne szedni a fűtőszálat, ohmmérővel kimérni egy megfelelő mértékben áramot felvelő darabot, kis siprálba hajtogatni, elméletileg jó lesz. Ha meg túl nagy a fűtőszál ellenállása, akkor 9voltos elemet használok.
2010. okt. 1. 07:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg egy gépkocsiba való szivargyújtót kiegészítesz egy 3 cellás LiPo pack-kal, meg egy kapcsolóval, oszt jóvan :)
2010. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!