Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gyenge töltő miért nem alkalma...

Gyenge töltő miért nem alkalmas Surface Go tablet töltésére?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó vele tölteni, a weboldalon le is van írva a lehetséges okok között a nem megfelelő teljesítményű töltő, de ennek mi az oka? A gyári Surface Connect töltő tökéletesen működik, csak gondoltam, probléma esetén jó lett volna a régi telefontöltő.
2022. dec. 23. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

A kisebb teljesítményű töltő kevesebb áramot enged át, a tabletnek viszont nagyobb az áram felvétele, mint egy telefonnak, mert energia igényesebb alkatrészek vannak benne.

Ma már a telefonok is az általánosnál nagyobb teljesítményű töltőket használnak a gyorstöltés miatt. Tablethez, laptophoz viszont még ez is kevés lehet.


Nézd meg, hogy milyen teljesítményű töltő kell a Surface-hez és akkora, vagy nagyobb töltőt keress hozzá.

A telefon töltők általában 5-18 wattosak szoktak lenni, a tabletnek elég lehet telefon töltő is, de igényelhet nagyobbat is. Laptopoknál általában 40-60-120W is lehet a töltő teljesítménye.


Van olyan eszköz, ami nem jelez töltést, de azért jóval lassabban mégis tölt kevés árammal.

Pl. Nekem gyenge telefon töltő feltöltötte a laptopot is, amikor nem volt más töltőn és egész napra rajta hagytam. De csak kikapcsolva és nagyon lassan történt, működés közben nem ért semmit az a töltő, mert gyorsabban merült a laptop, mint amennyit töltött rajta és ezért nem is jelezte a töltést. Kellően hosszú idő alatt viszont mégis ért valamit.

2022. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

"a weboldalon le is van írva a lehetséges okok között a nem megfelelő teljesítményű töltő"

"de ennek mi az oka?"

Az hogy nem megfelelő teljesítményű a toltő.

Én meg azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni?

Ha ennyit nem értesz meg, akkor hiába írom le neked áramerősség, feszültség, teljesítmény, stb fogalmakkal, akkor sem fogod érteni.

2022. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Én meg azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni... Az a kérdés, hogy egy gyengébb töltővel, ha lassabban is, de miért nem lehet feltölteni egy nagyobb teljesítményű eszközt. Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, keress másik kérdést.

#1 Majd talán kipróbálom kikapcsolva, köszönöm.

2022. dec. 23. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a kikapcsolva számít, hanem a hosszú idő is. Olyan ez, mintha egy fürdőkádat próbálnál megtölteni. Nem mindegy, hogy kinyitod a csapot, vagy azt várod, hogy a csap csöpögésétől teljen meg. Lehet, hogy sikerülni fog, de nagyon sokáig kell várnod rá...
2022. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert nem szolgáltat az az adapter (adapter és nem töltő!) nem elég nagy teljesítményű a tablethez. Ennél mit mondjunk még többet?

Kell a tabletnek mondjuk 20W - nem néztem utáne, nem tudom mennyi kell neki - az adapter pedig 5W-os. A 20 több mint az 5.

2022. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, bár ebbe a töltőbe szerintem kár belekötni. Nyilván adapter, de mindenhol töltőnek hívják, ha arra készült, hogy akkumulátort töltsön fel. Köszönöm a válaszokat.
2022. dec. 23. 18:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Használat közben gondolom azért nem tudja tölteni, mert a töltő annyi teljesítményt sem ad le, amennyi a működéshez szükséges, nemhogy még az akkut is töltse.

Az elképzelhető, hogy készenleti állapotban, vagy kikapcsolva, lassan képes feltölteni. Ki kell próbálni.

2022. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Na látod ezért nem mondok többert, mert már azt sem érted, hogy az adapter az nem töltő. Az adapter a hálóati feszütségből csinál alacsonyabb feszültséget és egyenáramot. A töltő elektronika a készülékekeben (telefon, tablet, ...) van. az akksit.
2022. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár már leírtam egyszer, hogy tudom, hogy ezek adapterek, gyengébbek kedvéért megismételhetem... Ahogy azt is, hogy a termékek neve, és az üzletekben az elnevezése is töltő (charger).
2022. dec. 24. 07:40
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy a csaptelepekben is a legtöbbször szelepek vannak...
2022. dec. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!