Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 2.5A 250V-os izzó erős?Meg...

Egy 2.5A 250V-os izzó erős?Megcsípett a karácsonyi izzó lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Megcsípett a karácsonyi füzér lehet belőle baj? Nem világított rendesen, és akkor vettem észre, hogy az 5 "kábel"ből az egyik kijött és visszaszerettem volna dugni a drótot. De a "csatlakózónál" megcsípte a bal hüvelykujjamat.
2022. dec. 24. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha annyi lenne akkor már nem élnél, megnyugtatlak. A 2.5A 250V a dugón csak azt jelenti hogy ennyit bír el a csatlakozó. Egy karácsonyi füzér kb 25-30w lehet, függ az izzók számától és színétől. (Pl a fehér és piros led nem egyforma teljesítményű) Ez nagy nulla, nagyobbat csap egy majálisban kapható rázós rágó szinte.
2022. dec. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Most így hirtelen nem tudom átgondolni a fizikát, de szerintem majdnem mindegy, mennyit fogyaszt az izzósor. Rajtad annyi áram fog átfolyni, amennyit a testi adottságaid engednek.
2022. dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

"amennyit a testi adottságaid engednek"

Az agyát biztos nem rázta meg, mert vákuumban nem terjed az áram.

2022. dec. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1: ez mondjuk elég bugyuta indoklás. Egy glimmlámpa 1 watt sincs, mégis ha hozzáérsz a fázishoz, akkor ugyanúgy megráz, mint egy 2000 wattos hősugárzó...


Az számít, hogy a testeden mekkora áram folyt, ez meg leginkább attól függ, hogy mekkora feszültségű volt az a vezeték, amihez hozzáértél.


Ha a 230 volthoz nyúltál, az okozhat később is szívritmuszavart. De ha nem érzel semmi szokatlant, szívdobogás, nehézlégzés stb. akkor valószínűleg megúsztad ennyivel. De ha biztosra akarsz menni, akkor menj el az ügyeletre és csináltass egy vérvételt és ekg-t.

2022. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!