Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsol fel magától...

Miért kapcsol fel magától lekapcsolás után a mozgásérzékelős lámpa (nagyobb teljesítményű izzó betétele után)?

Figyelt kérdés
A korábbi, 20W-os (100W) energiatakarékos égő helyett (amivel nem volt ilyen gond) most betettem egy 200W-os hagyományos izzót. Azóta mozgásra felkapcsol normálisan, ugyanúgy, mint eddig, de miután elalszik, pár másodperc múlva újra bekapcsol - úgy, hogy nem "irritálja" semmi. Mitől lehet ez?
2010. okt. 1. 23:00
 1/7 anonim válasza:
75%
Biztos, hogy az izzóban van a hiba? Próbáltad már, hogy újból energiatakarékosat raksz bele?
2010. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt még nem, mert most este jelentkezett a hiba és már jönnöm kellett dolgozni. Mindenesetre megkérdeztem, azt hittem, hogy valami (általam nem) ismert elektromos jelenség ez.
2010. okt. 1. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
persze, mert a hagyományos izző több hőt ad le mint fényt, és elképzelhető, hogy melegíti a környezetet, vagy az érzékelő burkolatát. Amint kikapcsolod, egyből elkezd hűlni valamelyik tárgy, és ennek a változását érzékeli a szenzor, amiatt újra bekapcsol.
2010. okt. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez most komoly, hogy ilyen létezik?! :O
2010. okt. 2. 01:58
 5/7 anonim válasza:
100%
Én azért javaslom, hogy próbáld ki újra az eredeti égőtípussal, mert ha esetleg annál is csinálná, akkor valami elektronikai hiba van és nem az égővel van gond. Ellenkező esetben az, amit a második ír.
2010. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, kiprobáltam újra a régi izzóval és azzal nem produkálja ezt a jelenséget, tehát akkor lehet, hogy az lehet, mint amit a második válaszoló állít, hogy lehet... háttt, érdekes dolog.
2010. okt. 2. 22:19
 7/7 Lacika89 válasza:

Üdv!

Nekem LED lámpákkal csinálja a ki-be kapcsolást, idegesítő, ezért lekötöttem az egészet. Kb 20W az összteljesítmény, amit kapcsolnia kell, de erre sem képes. Pedig már minden beállítással végigpörgettem.

Az érzékelő ez a típus: [link]


Véletlenül se vegyetek ilyen szart. Szerintem az érzékelő a hibás.

2016. márc. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!