Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Illegális a Flipper zero?

Illegális a Flipper zero?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint erre:

[link]

gondolsz?


Viszonyítás kérdése. Kb. olyan kérdés ez, mint hogy azt kérdeznéd, hogy "illegális-e a kés"?


Ha "személyes adat, magántitok, gazdasági titok vagy üzleti titok jogosulatlan megismerése céljából elektronikus hírközlő hálózat vagy eszköz útján, illetve információs rendszeren folytatott kommunikáció tartalmát titokban kifürkészed, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíted" iletve "információs rendszerben kezelt adatokat titokban kifürkészel, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíted" "bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetővé válsz". Ha "információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belépsz, vagy a belépési jogosultságod kereteit túllépve vagy azt megsértve bent maradsz, az vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető".

2022. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es majdnem tökéletes választ adott. Azért csak majdnem, mert tudni kell, hogy a magyar büntetőjog borzasztóan felületes. Buta jogászok írták a jogszabályokat, akik még a saját szakmájukkal sincsenek egészen tisztában, nemhogy igazi szakmákkal. Ezért a magyar Büntető Törvénykönyv nagyrészt értelmezhetetlen kifejezésekkel dobálózik, és ezekhez semmiféle definíciót nem adtak.


Például mit jelent az, hogy "információs rendszer"? Ez még aránylag érthető kifejezés, csakhogy a büntetőjogban ez nem elég! Információs rendszer például a padtársam matekfüzete? És ha lemásolom a leckéjét golyóstollal, ami technikai eszköz, akkor megvalósítom ezt a bűncselekményt? Laikus szemmel rávághatja bárki, hogy nem, de hol van leírva, hogy valóban nem? A jogalkotó nem közölte szándékát, így nem tudhatjuk biztosan.


Aztán mit jelent az, hogy "belépési jogosultságod kereteit túllépve"? Tegyük fel, a GYK-nál valaki hülye, és véletlenül adminisztrátor jogot ad nekem. Máris látni fogom, melyik választ ki írja, hozzáférek a felhasználók adataihoz, és a többi. Na de túlléptem-e a belépési jogosultság keretét? Hiszen adminisztrátori jogom van, ők adták, azt pedig nem léptem túl. Vagy tiltakoznom kellene, hogy helló, én csak mezítlábas júzer vagyok, miért látom hirtelen az admin menüt? És mi van, ha hülye vagyok az egészhez, és nem is tudom, hogy ez rendellenes?

2022. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ez egy RFID és egyéb jel másoló ugye?


Nem, nem törvénytelen. Az viszont igen, ha törvénytelenségre használod.

Pl.: Másolhatsz a lakásodhoz belépő kártyát a csajod számára. De nem másolhatod le a csajod munkahelyi kártyáját, amivel dolgozni jár.

2022. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
3-as, azért ez ebben a formában nem igaz. Lemásolhatod... csak ne bukj le vele, mert akkor baj van.
2022. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden megjegyzést! Akkor a TikTokon terjengő videók legálisak? Pl: kikapcsolják a meki-s tvt?
2022. dec. 31. 01:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, a TikTokon terjedő videók nagy része nem Magyarországon készült, nem magyar állampolgárok által, így a magyar Btk. sem vonatkozik rájuk. Itt ne menjünk bele a magyar büntetőjog területi és személyi hatályába, mert az is egy oltári katyvasz. Például ha én magyar állampolgárként tartózkodási engedélyt szerzek az USA-ban, és ez alapján lőfegyvert vásárolok ott, akkor Magyarországon lecsukhatnak lőfegyverrel való visszaélésért, mert nincs engedélyem. Mármint magyar engedélyem.


A Meki tévéjének kikapcsolása mindenesetre biztos, hogy Magyarországon sem ütközik törvénybe. A televízióra és a távirányítójára a legrosszindulatúbb ügyész sem tudná ráhúzni, hogy "információs rendszer".


Ha mindenáron bele kellene kötnöm, akkor én a garázdaság szabálysértését (de nem bűncselekményét) próbálnám. Ugyanis a garázdaságot az követi el, aki: "aki olyan kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, ami másokban megbotránkozást, riadalmat kelt." A bűncselekményi alakzat ettől egyetlen szóban tér el: "erőszakos". De ez semmiképpen sem erőszakos.


Magyarul, ha kapcsolgatni akarod a tévét a Mekiben, nyugodtan. Legfeljebb a biztonsági őr fog kihajítani. Ezért a hülyeségért még ő sem fog rendőrt hívni, a rendőr meg nem fog emiatt előállítgatni meg papírokat gyártani.

2022. dec. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!