Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Káros-e, ha különböző kapacitá...

Káros-e, ha különböző kapacitású li-ion akkumulátorokat kapcsolok párhuzamosan? (18650-esek, 2.6 ill 3.2 Ah )

Figyelt kérdés
Gondolom valószínű, hogy csak a kisebb kapacitású elemek teljesítményére számíthatok a használat során. De ezen kívűl más probléma?
2023. jan. 9. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
nem ajánlott különböző kapacitású li-ion akkumulátorokat párhuzamosan kapcsolni, mivel ez a rendszer működése szempontjából kiegyensúlytalanná teheti az akkumulátorokat, és rövidítheti az akkumulátorok élettartamát. Ha lehetséges, inkább használj azonos kapacitású akkumulátorokat
2023. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Ez sokmindentől függ.


Ahogy ezek az akkuk merülnek, esik a feszültség a terminálokon.


Mivel más a két akkumulátor kapacitása ezért a merülés során más mértékben csökken a feszültség.


Ha feszültség differenciál van a két akku közt, akkor áram fog folyni az egyikből a másikba.

Ezt az áramot csak az akkuk belső ellenállása limitálja, ami jellemzően a milliohmos tartományban van.


Ezeket az akkukat nem lehet akármekkora árammal tölteni és nem lehet róluk akármekkora áramot levenni sem.


Elég nehéz belátni, hogy a két akkud által létrehozott rendszerben lesz-e olyan pillanat a merülés során, amikor az egyikből a másikba folyó áram meghaladja ezeket a biztonsági limiteket.


Szerintem ne csináld

2023. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
A kisebb kapacitású cellák túlmerülnek és kigyulladnak. Olthatatlan lánggal égnek. Nem játék!
2023. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Minél közelebb legyenek egymáshoz az akksik minden paraméterük tekintetében!

A 2,6-os le fog merülni, a másik meg ezt fogja tölteni.

A kisebb akksi feszültsége előbb fog beesni és károsodni fog.

Két pont egyforma akksinál sem árt bms-t használni, mert nincs két tökéletesen egyforma akksik, idővel elmegy a balansz.

2023. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a megvalósításon, a kérdést ismeretszerzés és a biztonság kedvéért tettem fel. Volt egy soros, 10 egységből álló, egységenként 3 db párhuzamosan kötött akkut tartalmazó akkupakkom, ezt bővítettem még eggyel, sajnos ezek a meglévőknél kisebb kapacitásúak. A BMS csoportonként védi az akksikat. Mivel gyárilag is három akksi együttes viselkedésének figyelése van megvalósítva, ezért mertem arra gondolni, hogy a negyedik is belefér ezen az alapon. Arra viszont, hogy a cellák között károsan nagy áramok fognak folyni, nem gondoltam. Bár semmilyen erre utaló jelet nem tapasztaltam (melegedés).
2023. jan. 9. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!