Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Háy KW teljesítményt kell...

Háy KW teljesítményt kell leadnia a vízturbinának, ha az álltala hajtott egyenáromú generátorok(éta=0,85) 230V kapocsfszültség mellett 6000A áramot kell szállítania?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyenáramú generátorok teljesítményét a kapocsfeszültség és az áram szorzataként lehet meghatározni. Az áramot és a feszültséget mértékegységként amperekben és voltban adják meg, és a teljesítményt megawattban (MW) határozzuk meg. A teljesítmény leadásának kiszámításához a következő egyenletet használhatjuk:


Teljesítmény (MW) = Kapocsfeszültség (V) x Áram (A) x η (eta)


A megadott esetben a kapocsfeszültség 230V, az áram 6000A, és az éta (hatásfok) 0,85. Behelyettesítve az értékeket az egyenletbe:


Teljesítmény (MW) = 230 x 6000 x 0,85


Teljesítmény (MW) = 1,093 MW


Tehát a vízturbina lead 1,093 megawatt teljesítményt, ha az általa hajtott egyenáramú generátorok 230V kapocsfeszültség mellett 6000A áramot kell szállítanak.

2023. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem nem jó az 1-es megoldása, vagy félreértem a feladatot. 6000 x 230 = 1380000 W = 1380 KW Ennyinek kell kijönnie a generátorból, a veszteség után. Az 1380kW az a vizturbina teljesítményének 85 %-a. Ebből a vizturbina teljesítménye 1380/0.85 = 1623 kW
2023. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jaja éppen írni akartam hogy nem szorozni kell a 0,85-el hanem osztani.

Hiszen a veszteségek miatt a turbinának nagyobb teljesítményt kell szolgáltatni mint a hasznos teljesítmény.Mondjuk a számológépbe sem sikerült jól beütni a számokat neki, de mindegy.

2023. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!