Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mennyi az esély...

KajalasÚr kérdése:

Szerintetek mennyi az esély arra hogy a kezemmel rácsapok az asztalra és a molekulák elmennek egymás mellett és a kezem átmegy az asztalon?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
U. Xorter új felhasználónéven?
2022. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem tudom ki az, én nem ő vagyok,pusztán egy érdekes felvetést vázoltam
2022. máj. 20. 00:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem pontosan nulla.


Megtennéd, hogy legközelebb az érdekes felvetéseket a tudomány fórumon normális magyarsággal írod?

2022. máj. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A szilárd anyagban a molekulák nem csak úgy lebegnek egymás mellett, az a gázokra igaz, esetleg a folyadékokra. A másik, hogy azok az erők, amik nem engedik beletolni a kezed az asztalba, azok ebben a mérettartományban bármilyen helyzetben működnek, nem csak az atomok bizonyos állásakor.
2022. máj. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam, de egy tudományos oldalon láttam, hogy van rá egy nagyon kicsi esély.
2022. máj. 20. 02:25
 6/15 EagleHUN ***** válasza:
88%
0%
2022. máj. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy nem is olyan kicsi, csak meg soha senki se csapkodta az asztalt eleg sokaig hozza, hogy teljesuljon. Nosza, te lehetsz az elso, csak kitartonak kell lenned! :D

Az nem jutott meg eszedbe, hogy akkor mi lesz, ha csak felig sikerul a mutatvany? 😶

2022. máj. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Annak, hogy te rácsapsz az asztalra, és átmegy a kezed, szinte nulla. Annak, hogy a világegyetem történetében (maradjunk a galaxisok koránál) valahol két kb 2 centis tárgy átment egymáson, a hosszú idő és a nagy kiterjedés miatt már valószínűbb. Sajnos a pontos számításokat nem tudom elvégezni, de nagyon közel nullát kéne megszorozni nagyon közel végtelennel.
2022. máj. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

1: Nekem is pont ez jutott eszembe. Meg is lepődtem amikor rákattintottam a kérdésre és másik felhasználó nevet találtam.


Szilárd anyagban ennek az esélye azonosan egyenlő 0-val, ott nem képesek ennyire eltávolodni az atomok egymástól sokkal kisebb az a tartomány amiben mozogni képesek. Folyadék és gáz esetén elméletileg létezhet olyan állapot, hogy közben egyetlen egy gáz/folyadék molekulával sem ütközik.


Nekünk egyszer kvantummech. ZH-n a tanár feladta azt a kérdést, hogy számoljuk ki, hogy mennyi az esélye annak, hogy egy görögdinnyében úgy mozdulnak az atomok, hogy az beugrik a mellette lévő teherautóba. Ott kijött valami egészen nagyon-nagyon pici valószínűség, és az ebből számított várható gyakoriság ha jól emlékszem az univerzum korának volt talán a 10^40000 szeres értéke. De régen volt már. Csak magára a feladatra emlékszem, és arra, hogy örültem a 2-esnek nagyon. De már a feladat megoldását sem lennék képes reprodukálni, azóta se foglalkoztam mélyebben ezzel a témával.

2022. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 EagleHUN ***** válasza:
86%

#4 leírta a részleteit hogy a szilárd anyagoknál az atomok és molekulák közötti erők miatt ez nem lehetséges vagyis tényleg 0% -ról és nem valami 0% -ot közelítő értékről beszélünk.


A nagy számok törvényei (univerzum mérete) meg a hosszú idő (univerzum kora, ütközések nagy száma) esetleg a nagyon kicsike tárgyak ütközése sem változtat ezen.

Ez a 0 tényleg pontosan nulla és nem valami közelítő érték.


Az egyetlen amit nem jelenthetünk ki ennyire biztosan: hogy az univerzum nagyon kezdeti állapotában amikor már elkezdtek létezni szilárd tárgyak, meg majd nagyon a vége felé (erősen kitágulva az univerzum az atomok és molekulák közti táv is nő!) ez nem változna. Sőt a tágulás végére ez biztosan változni fog. Vagyis nem feltétlenül lesz mindig így. De jelenleg ez csak 0 lehet

2022. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!