Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A váltófeszt lehet egyenfessze...

A váltófeszt lehet egyenfesszel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

pontosan a helyzet:


a képen egy kis solar gyűjtő van lefelé, és az tölt egy 1,2-es NiMH AA akkut.

a kimenete pedig már váltóáram, próbáltam mérni, de úgy tudom, nem is csoda, ha nem igazán sikerült, mindenesetre 2,5 és 7,0 V között ingadozik össze-vissza a multiméteren.


Ebből mire lehet következtetni?


egy 20 m-es ledfüzért üzemeltetett (220 db kis fehér leddel), és eddig külsőleg töltöttem az AA akkut, mert ilyen időben a solarról smemit se töltött. elment kb 2 éjszakát kb.

szeretnék neki direktbe áramot adni, hogy ne kelljen mindig töltögetnem.


Rá merjem kötni a ledfüzérre az egyenáramot egyáltalán?

és ha igen, max hány V-ot?


köszönöm


[link]



2023. jan. 14. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát a LEDnek egyenáram kell, meg előtét ellenállás.

Kérdés milyen alkatrészek vannak még a füzérben.

2023. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hova a kimentete? A ledekre? Valtoadam megy?


milyen tudni kellene

mivel valoszinu van egy ujra egyenaramosito is megint

ennek meg semmi ertelme...

2023. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem, nincs újra egyenáramosító semmi. konkrétan a levágott kábelen mértem rá, ahol már utána nincs semmilyen további alkatrész, csak maga a ledfüzér.


de nem ez az egyetlen, korábban is volt mér 2 másik ledfüzérem, azok is váltóáramosok voltak.


hogy hova?

most így levágva, konkrétan az egész ledfüzér elejére, tehát eleve ezzel akarnám megtáplálni, nulla egyébalkatrésszel. DC step down konverterem van, az nem gond (mondjuk lehet hogy akkor ebben van eleve áramkorlátozó, nem? )


de minek nincs semmi értelme?


tehát itt van szabadon (levágva a solaros forrásról) csak a sima ledfüzér, erre szeretnék kötni X Voltot, és ez a kérdésem, hogy így direktbe kb max mekkora feszt adhatok neki és adhatok-e egyenáramot.


ha pedig passz, akkor kipróbálom csak óvatosan 1-2 V fesszel és meglátjuk ... csak nem vágom haza.,


[link]

2023. jan. 14. 12:19
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szoval a multimeteren valtoaramra allitotad es azzal ugralo feszultseget mertel?


mert attol meg hogy valtoaram nem kell a feszultsegnek ugralnia


vagy valami gond van vele

vagy pedig terheleskor all be stabilra csak

2023. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A LED alapvetően egyenáramot igényel. A LED helyes működéséhez nyitóirányú áramnak kell rajta folyni. Záróirányú áram esetén nem világít, és ha túl nagy zárófeszültséget kap, akkor tönkre is megy. Ezért nem célszerű váltakozóáramról működtetni. Nem tudni, hogy vannak kapcsolva a LED-ek, ettől függ, hogy mekkora feszültség szükséges. De igazából nem a feszültség a lényeges, hanem az, hogy a LED-eken folyó áram lehetőleg állandó legyen.
2023. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ertem csak akkor ezt sose fogom megtudni ezek szerint.

De azert terhelve is probalok ramerni.

2023. jan. 14. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egy áramgenerátoros tápegység. Amikor rákötöd a LED-et akkor elkezdni növelni a feszültséget és amikor kinyit a LED akkor állandó áramon fogja tartani.


De valamit nem nagyon értek.. 1 azaz egy darab AA akkuval ellátsz egy 20 méteres szalagot? Azt hogy?

2023. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#7 valamit tud amit biztos nem arul el senkinek :D
2023. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7


én is meglepődtem ezen, nagyon minimális fogyasztásuk lehet a ledeknek, mert 200 db elég szép fénnyel világít pedig, és ha külsőleg töltöm, egy 2400mAh-as akku 2 éjszakát biztos kibír, de gyengébb fényen 3-at is.


mindjárt megkeresem a linket, ahonnan rendeltem:


[link]

2023. jan. 14. 17:14
 10/12 A kérdező kommentje:

nos akkor az eredmény:


tehát az 1,3 V-ból felkonvertálja 3,5 V-ra és bizony váltófesz lesz belőle. csak terhelten lehet mérni, ezért nem sikerült először. most már legalább ennyit tudok, szépen világít, már csak azt kéne tudni, hogy adhatok-e rá egyenfeszt is vagy sem.


[link]


[link]

2023. jan. 14. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!