Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért néz ki úgy egy ilyen...

Miért néz ki úgy egy ilyen adapter mintha három pólusú lenne, holott csak kettőn van érintkező?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 18:53
 1/6 A kérdező kommentje:
2023. jan. 16. 18:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy egy másik típushoz is ezt a csatlakozót használják, amelynél van szerepe a harmadik érintkezőnek. Emiatt pedig lehet, hogy nem volt érdemes külön kétpólusú csatlakozót gyártani.
2023. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenek voltak a régi telefon dugaszok is, három érintkező és csak kettőre volt bekötve a vezeték.
2023. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg kell mérni. Vagy nincs bekötve abból az egyik, vagy lehet osztott tápfesz., esetleg 2 féle fesz. Lehet valami szabvány ez nekik vagy csak, hogy direkt egyedi legyen.
2023. jan. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egy olyan átalakítóra gondolsz, amelynek látszólag három pólusa van, de csak két érintkező van rajta. Az ilyen átalakítók a földelés hiánya miatt általában két pólusúak, azonban a kialakításuk miatt látszólag három pólusúak lehetnek.


Az átalakítók kialakításának egyik oka az lehet, hogy a felhasználó könnyebben tudja őket kezelni. Az átalakítók végén lévő "harmadik" pólus ugyanis lehetővé teszi, hogy a felhasználó könnyedén be- és kihúzza az átalakítót a dugaszoló aljzatból anélkül, hogy az átalakító két pólusa az érintkezővel érintkezne. Ez biztonságosabbá teszi a használatot, különösen olyan helyzetekben, amikor az átalakító nem rendelkezik földeléssel.


Az átalakítók harmadik pólusának másik oka lehet az, hogy a gyártók nem kívánnak két különböző átalakító típust gyártani (egy két pólusút és egy három pólusút), hanem egyszerűen a két pólusú kialakításra szerelnek egy műanyag burkolatot, amely megfelelő méretű és kialakítású a két pólusú érintkezőkhez, és egy harmadik "pólusnak" tűnik. Ez lehetővé teszi a gyártók számára, hogy csökkentsék a termékkínálatukat és egyszerűbb, olcsóbb megoldást alkalmazzanak

2023. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nagyon egyszerű, korábbi HP-nyomtatókhoz volt ilyen adapter, ami 3 vezetékes. Mai napig rengeteget látni ezekből az ócskapiacokon is. Most hirtelen csak egy indiai linket találtam, de már nem turkálok tovább:


[link]

[link]


Tehát GND, valamint ehhez képest +16 és +32 V. Egyet én is szétvágtam és némi korrekcióval akkutöltőt barkácsoltam belőle.

Később jött az, hogy a +16 V ágat elhagyta a gyártó, de a csatlakozó maradt a régi.

2023. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!