Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Égő kérdés.? A képen egy 3...

Égő kérdés.? A képen egy 3 ágú csillár látszik amelyiket egy eggyes villanykapcsoló kapcsol..

Figyelt kérdés

két energiatakarékos izzó van belecsavarva,mindkettő nagyon halványan pislákol, haszna ehetetlen.van valami oka hogy egyszerre mentek tönkre vagy véletlen lenne?

[link]


2023. jan. 25. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha bekapcsolva hagyod 15 percig, akkor is ilyen?
2023. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fűtetlen a helyiség, akkor ez normális.
2023. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Esetleg csavard bele jobban az égőt.
2023. jan. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 kipróbálom.

#2 fűtetlen,9 fok volt.Akkor tönkrement,kuka..?

2023. jan. 26. 08:50
 5/10 anonim ***** válasza:

"#2 fűtetlen,9 fok volt.Akkor tönkrement,kuka..?"

nem, de hidegben nehezebben gyújt. Ha be tud melegedni, akkor világít rendesen. Kültéri kandelláberekbe rakattak velem egyszer ilyen csöveket, mondtam hogy hidegben nem lesz jó. Jött a hideg és nem volt jó.

2023. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem működik miután órákig volt felkapcsolva.
2023. jan. 26. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Égő kérdés, mert a gázégő ég, meg a tábortűz is ég. Az izzólámpa nem ég (nem lángol) csak izzik. Érthető?


Az energiatakarékos lámpát pedig ostobasági alapon szokták izzónak nevezni, hiszen az nem izzó, hanem fénycső. Kompakt fénycső a tisztességes neve. Azért kompakt, mert egyben van az elektronikus előtét és a fénycső.


Kompakt fénycsőnél okozhat problémát, ha triac dimmerrel használjuk, ami kivédhető csillár esetén, ha legalább egy izzót is betekerünk, a kompakt fénycsövekkel párhuzamosan.


"Eggyes" kapcsoló égés. Általános iskolában világosan megmondta a magyartanárnő (akinek fantasztikus teste volt), hogy nem "eggyes", hanem egyes.

2023. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nyelvtannáci.
2023. jan. 27. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van, műanyagüveg. Tudtad? Egyesek műanyag palackokra is rámondják, hogy "üveg". Normális? Aki szóvá teszi, azt meg hülyének nevezik, nyelvtannáci és hasonló gúnyolódások.

Pedig nyilvánvaló, hogy kinek van igaza?

Te most engem kigúnyolsz, pedig itt én vagyok a több évtizednyi szakmai tapasztalattal bíró, erős- és gyengeáramú szakember, szervizvállalkozó, aki szívesen megosztja a tudását, hobbiból.

Cserébe csak egy kis tisztelet kéne.

Tisztelet nincs?

Akkor én is úgy...

2023. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Természetesen a magyar nyelv tiszteletére is gondoltam. Tiszteletben kellene tartani, hogy valakik magyar nyelvű könyveken nőttek fel és őket esetleg zavarja az igénytelenség. Majd még én fogok elnézést kérni emiatt, persze...
2023. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!