Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet valahol egyéni PC házat...

Lehet valahol egyéni PC házat csináltatni?

Figyelt kérdés
Van egy régi PC házam (2006-2008 év környéki), ami nekem nagyon tetszik, sajnos nem kapható már sehol, még a "search by image" se adott ki semmit rá, csak valamennyire hasonlókat, ráadásul se egy típus, se egy márka, semmi sincs ráírva a "made in china" feliraton kívül, az is csak egy papír matrica a hátulján. Mivel nem épp a legjobb állapotban van, és másikat se találok sehol, így arra gondoltam, hogy valahol csináltatnék egyet, ami így néz ki. Igazából az előlap lenne a lényeg, a ház fém része az úgyis mindegy kb, annyi, hogy ez felső tápos, az új jobb lenne, ha alsó tápos lenne. Gondolom olyan előlapot lehetne egy nagyobb 3D nyomtatóval is nyomtatni, bár nem tudom, hogy hogyan lehetne mintát venni az eredeti előlapról, hogy stimmeljen a design és a méretarány. Illetve jó lenne, ha a színárnyalatok (fekete és ezüst) is minél pontosabbak lennének. Lehet valahol csináltatni ilyet? Sajnos házilag nem tudom megcsinálni, mert se eszközöm, se tudásom nincs hozzá.

2023. jan. 31. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
3D nyomtatással foglalkozó helyeken van már 3D szkenner beszkennelik és kinyomtatják. Olcsó nem lesz, de rutin technológia. Keress rá "3d szkennelés nyomtatás" ezt így beírod a googleba és keresel olyat ami hozzád közel van és szimpatikus neked. Nagyjából lesz kb. egy tucat találat hasonló árakkal.
2023. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elolvastam, eddig durván fél millió, és még táp sincs benne. Biztosan ezt akarod?
2023. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg nagyon jó gépház van már, nehéz elhinni, hogy neked még a régi egyszerű szürke tetszik. Előlapot meg nincs értelme nyomtatni, mert az nem olyan mint a fröccsöntött. Nekem is van 3D nyomtatóm, de mivel rétegekből építi fel a tárgyat, így csíkos az oldala, ráadásul amit az én nyomtatóm tud az max 40x40x40-es tárgy. Lehet, hogy ipariban van nagyobb is, de ahogy előttem írták, ott nagyon megkérik az árát.

Inkább nézz körül a neten

[link]

2023. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fotóz már le légyszives! Kiváncsi vagyok miféle gépház ez!

A lemez részét felesleges újracsináltatni, abból kapni olyant ami megfelel a szabványoknak. Ha nem tetszik a színe, akkor le kell festeni, festetni.

Ha mégis kell egyedi lemez ház, akkor nyúlj a zsebedbe rendesen. Van olyan lakatosiparban, iparművészetben jártas ember aki megcsinálja neked. Szépnek szép lesz, de rohadtul drága is lesz.

Az előlapját be kell szkenneltetni lézerrel, abból lehet csinálni egy jó modellt és ki kell nyomtattatni. Nem kell nagy nyomtató, akár több darabban is ki lehet nyomtatni és aztán összerakni. A nyomtatott munkadarabokat is lehet festni, úgyhogy olyan színt választas amit akarsz.

2023. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Baszki, millió értelmes célt találhatnál a életben. Elutazhatnál jó helyekre. Ehetnél jókat. Elmehetnél szinházba, vagy vehetnél minőségi irodalmat.

Te meg megrekedtél azon a szinten, hogy a szaros számitógéped előlapja hogy néz ki.

Komolyan fogadd legmélyebb megvetésem.

2023. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy kepet tenyleg jo lenne ha kuldenel rola lehet van hozza hasonlo haz 3d nyomtatni es tarsai nagyon nem eri meg esetleg a mostanit hazilag felujitani
2023. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vegyél róla gipsz mintát! Aztán abból lehet csinálni öntőformát és bármilyen anyagból kiöntheted.
2023. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
A többiek jókat írtak. Keress valami hasznosabb célt magadnak.
2023. febr. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

fél millió ?

még mindig olcsóbb, mint lecserélni a lakás többi tárgyait amik színben passzolnak a PC házzal.

2023. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3.: "Nekem is van 3D nyomtatóm, de mivel rétegekből építi fel a tárgyat, így csíkos az oldala, ráadásul amit az én nyomtatóm tud az max 40x40x40-es tárgy."


Nyomtató függő mennyire lesz csíkos. Egy nagyon profi 3D nyomtatónál alig látható (esetleg tényleg csak mikroszkóppal), hogy 3D nyomtatott. Nyilván egy Creality 3 kategóriás játékszer az erre képes. De van más technológia is és ott már komolyabb eredmények is elérhetőek (pl. SLA, SLS technológia).

2023. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!