Napelemből milyet?

Figyelt kérdés

Egy táblát szeretnék venni a tanyára az elhasználódott helyére a villanykarám üzemeltetéséhez.

Az online boltok közül hol lenne érdemes nézelődnöm?



2023. febr. 18. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Milliméteres vaslemezzel fedd le, akkor a jég nem tesz benne kárt.
2023. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

100Ah s egyszeru hagyomanyos olomakkut 10A (10%)el szabad tolteni max

nagyjabol teljes ciklikusban tehat 10ora a feltoltese, de ezek (50)-60-80% os ciklikus hasznalatra jok


terhelni pedig 5A el erdemes minel melyebb kisuteshez, minel magasabb amperrel terheled annal rovidebb ciklikusra erdemes hasznalni

mivel akku hamar tonkremegy


vannak olomakkuk is amik melyciklusra is jok, hosszutavu nagyobbaramterhelesre is


de inditoakkuk lenyege a nagyonrovid nagyon nagy aram, es ennyi, hosszabtavon nagyon kisfogyasztas


villanypasztort is ismerni kell hozza


az amit irsz hogy a tolto anyit ismerne hogy hogy akku 0 vagy 100 on van

pont arra utalhat hogy akku is hallott


mennyi idos? Milyen tipus pontosan?


mivel ha belul mar tonkrement akkor pont olyan az olom akku hogy terhelve 10V ra egybol/hamar leesik, toltve meg egybol/hamar a toltofeszre ugrik

azert mert mar elvesztette energiatarolo kepesseget, egy nagy ellenallassa valik vagyis "fogyasztova"


attol fugg mi lett vele, zarlatos is lehet stb.

2023. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

arrol is irtam (most, is) de valahova eltunt ugylatom

hogy a panel maga termelhet aramot csak van a kis doboza es azon tul mar nem tud jutni mert ott tortent valami

Ezt szakember tudja javitani, mivel mindket panel nagyon jo amugy ezert kar ertuk


a kis dobozaban csatlakoznak a fokabelei magahoz a termelo panelhez


nincs multimetered? Erdemes beszerezni valami ocskat legalabb ezek 5ezer koruliek


azzal tudsz merni feszt

a panelnel is (dobozban), kabelein is

akkun is (toltes nelkul es kozben is)

meg barhol ahol van fesz de neked ezek a lenyegek


persze ampert mar nehezebb merni, de a feszekbol is sokmindent megtudni


lemosas egy dolog

en ugy ertettem az uveg alatt a napelem cellak milyennek tunek?


[link]


Kulso uveg serulese nelkul is tonkremehet

lehet az gyartasi hiba miatt

de a rossz felhasznalas miatt is, peldaul ami tettel ahogy latszik, ha toltes vezerlo tonkremegy, vagy nem tud megfeleloen mukodni mert rosszul van hasznalva az karosithatja panelt is


ha nalad nem latszanak belso feluleti hibak akkor nagyeselyel hibatlan a panel maga es jol termel

csak kijutni nem tud belole

ha nem jut ki, de esetedben nem tudni hogy lehet kiis jut, csak toltesvezerlo es vagy akku rossz


de a vezerlo azert "rossz" mivel nem ilyen magas feszu panelhoz valo ha 12V hoz hasznalod


siemensel probald ki a toltesvezerlot majd mivel az jo 12V hoz is


24V ot ugyis csinalhatsz hogy ket egyforma akkut veszel majd es osszekotod oket megfeleloen

2023. febr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Szerintem a kábellel volt a bibi. Kicseréltem a kábelt (+ lemostam a napelemtáblát) és újra tölti az akkut a rendszer.

2023. febr. 26. 07:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!