Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki égett itthon a konetkor...

Ki égett itthon a konetkor okozhat valami problémát?

Figyelt kérdés

Nos röviden annyi húztam ki a konektorból az elosztót kicsit bele volt szorulva és ahogy meg mozdítottam szikrázott egyet és le is kapcsolta a villany órát.A dug villa egyik villája bele olvadt a konektorba azt úgy húztam ki külön utána.És így a konkektor meg van égve.(Persze addig nem használom amíg ki nem lesz cserélve.)

Sajnos én nem értek a villany szereléshez tudom hogy házilag is ki lehetne cserélni de én félek is tőle jobb szeretek inkább szakembert hívni ilyenekhez.A villanyszerelő viszont csak jövöhéten ér rá.Így addig muszáj vagyok áramot használni okozhat bármi problémát hogy ha így a konektor áram alatt van de nincs használatban ami ki égett?

Nem szeretném hogy ki gyuladjon a ház amíg oda vagyok dolgozni de áratalanítva meg nem tudom itthon hagyni a házat.



2023. márc. 4. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Kapcsold le azt az áramkört, gondolom, nem csak egy van
2023. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát sajnos ne egy hatalmas kapcsoló szekrényt képzelj el.

egy kis ház egyszerű sima villanyórával ilyenre sajnos nincs lehetőségem

2023. márc. 4. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne hasznald , van blokkoló gyerekzár műanyagból ha van dugd be .
2023. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért ennyire nem egyszerű, ha belül a konektor (amit te most nem látsz) nagyon össze van égve, ha visszakapcsolod az áramot, megint lecsaphatja a biztositékot, és nemis biztos hogy azonnal hanem később amikor nemis vagy otthon.

De ha biztosra akarsz menni, amit te is megtudsz csinálni, kiszeded a konektort, levágod róla a drótokat, leszigeteled, behautogatod a dobozba hogy a vezetékek ne érjenek egymáshoz, és visszakapcsolhatod a biztositékot. Az uj konektort a villanyszerelő majd felrakja, ha a vezeték is nagyon megvan égve, kicseréli ha szükséges.

2023. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%

1. Ne használd azt a konnektort. (ha nem serceg, valószinűleg nem lesz baja addig, mig megjön a szerelő).

2. Ha teheted, mégis kapcsold le azt a fázist, amit ez kivert. (emlékezz rá, melyik volt az).

3. A szerelő el fogja mondani, hogy ha ezzel a konnektorral bajod volt, valószinuleg meg kellene nézetned a többit is.

4. 13 darab rendkivülsúlyos helyesirási hibát vétettél egyetlen leirásodban. Hihetetlen, hogy iklyen büdös tróger módjára van képed beszélni és irni a nyelvünket. Bizom benne, hogy fidesz szavazó vagy annyi ésszel, amennyid van.

2023. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5, azért, ha helyesírásról prédikálsz, vehetnéd te is a fáradtságot arra, hogy helyesen írva teszed..,
2023. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

4."Iklyen"

Ne haragudj nem nyelvtan tanárt kerestem.Nem politizálok nem szoktam szavazni.

2023. márc. 4. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!