A hangfalamat nem bolti kábellel kötöttem be, hanem itthon talált rézvezetékkel. Lehet valami baja, attól hogy nem bolti, ellenőrzött?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 18:50
 1/8 Szirty ***** válasza:
A kérdésedre adott megfelelő válasz több oldal lenne, de lehet hogy nem értenéd....
2018. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá,azért kérdeztem. Nem szeretném elcseszni,csak felmerült az a lehetőség,így hát rákérdeztem. Adj egy tömör igen,vagy nemleges választ,kérlek.
2018. okt. 29. 19:40
 3/8 lali24 ***** válasza:

nyugodtan használható, nem lesz semmi baja.

azok a boltban kapható, és nem olcsó "varázskábelek" többsége közönséges vuduzás, ami lehet, hogy csicsás, de semmivel sem több, mint ugyanolyan rézkábel, amit te otthon találtál.

tudom, vannak a hi end vájtfülűk, akik esküsznek rá, hogy tökéletes hangzás csakis olyan kábellel érhető el, amit éjfélkor, keresztúton, akasztófa tövénél szedett, rózsavirágpermettel meglocsolt kakukkfűfőzetben áztattak, de ez egy nagy marhaság.

átlagos felhasználónak, átlagos berendezéssel, bármilyen vezeték megfelel a felhasználásra.

ha esetleg van is valami hangzásbeli különbség a különböző vezetékek alkalmazása esetén, azt te nem fogod meghallani.

2018. okt. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lényegében a keresztmetszet számít, meg az, hogy mennyi zajt vesz föl, de a zajt úgysem veszed észre ebből, mert ez már nem kerül erősítésre.

Mondom ezt úgy, hogy a vájtfülü havernak mutattam a hangzást (náluk szerelgetve) úgy, hogy a qrva drága kábelét látta, de dugasztápegységeknél használatra hasonló volt valójában bekötve és nem vette észre a különbséget. 😂

2018. okt. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

"de dugasztápegységeknél használatra hasonló volt valójában bekötve és nem vette észre a különbséget."


Igen, ez nagyon jól jellemzi az elborult hifiseket.


Beképzelnek mindenféle butaságokat az agyukba, de egy vakteszten elbuknának. Az egykori Hifi Magazinban még tudták, hogy mi a vakteszt, alkalmazták is.


Mai "menő" hifisek, akik ebből élnek, hogy emberek tömegét nézik hülyének, irtóznak ettől a fogalomtól. Tudomást sem vesznek róla, ha az arcába vágja valaki. Tabutéma, ilyen nincs.

2018. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért röhögök aznilyen varázskábeleseken, mert a felvételek készítésekor a stúdiók nem használnak semmilyen varázskábelt, tehát az ő vallási nézeteik szerint már annak is eleve rossznak kéne lenni.

De azért elkezdenek filózni tápkábeleken (nullátmenet környékén a pufferkondiból dolgozik a cucc, akkor mit csinál a betáp kábel?), aztán dugaljat, kismegszakítót cserélnek, de szerintem azóta már eljutottak odáig, hogy milyen olaj kell a trafóházban a 10 kV-s trafóba, és milyen alapon szelektált uránizotópokkal kell feltölteni a paksi reaktort, hogy az ő dédelgetett, márványlapon aranylábakon álló hifijük jól szóljon...

2018. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Azért az egyes hangfalkábelek különbsége nemcsak hallható, hanem műszerekkel is kimutatható. Persze ahol érdemes ezzel foglalkoznib ott a félmilliós kanóc költsége eltörpül a többi komponens mellett...
2018. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Isti1976 ***** válasza:

Az eredeti kérdésre sokan válaszoltak; nem lesz tőle baja.


A lenti Hifi kábel ellenességhez; a hangfal kábelek között tisztán hallaható különbség van, DE csak olyan szobában, ami akusztikailag rendbe van rakva. Az átlagos otthoni szoba jó minőségű zenehallgatásra szinte alkalmatlan, mert az eredeti hang a visszaverődések állóhullámok miatt egy diffúz massza. Aki járt már stúdió szobában tudja miről beszélek.


Egy átlagos szoba olyan, mint amikor egy homályos üvegen keresztül nézed a tájat, ott van a tehén a mezőn, meg a templom torony, de nehéz kivenni bármit. No egy ilyen átlagos szobában nem fogod hallani a kábeled "hangját", mert sokkal nagyobb torzítási problémáid vannak.

2018. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!