Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okosóra-tulajdonosok, ti...

Okosóra-tulajdonosok, ti hordjátok még a butaóráitokat is?

Figyelt kérdés

Én mióta okosórám van, sosem hordom a régi szép nem-okosakat, mert zavarna a tudat, hogy azidő alatt nem lennének rögzítve az adataim (lépészszám, pulzus, km, stb.) így adatvesztés következne be az életemben.


Szívesen hordanék 2 órát, de azt a szovjet katonákat leszámítva civilizált ember nem szokta tenni :/



2023. márc. 4. 14:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10:


Érdekes előfeltevèseid vannak..


Nem tagadom, hogy adatfüggő vagyok, de azt nem hiszem, hogy ne használnám ki az órámat, érdekes hogy milyen ellenséges a kiindulópontod. De sebaj, gondolom szar napod volt.


A lépésszám egy nagyon fontos indikátora annak, hogy mennyire aktiv a napod. A telefon is méri, de csak akkor, ha nálad van. Én pedig nem mindig hordom azt magamnál.


A pulzust és a stressz-szintet is nagyon tanulságos időszakokra lebontva megnézni utólag.


Ezen felül edzek is, ahhoz is használom, azt gondolom nem kell mondani, hogy miért lényeges hozzá a rakás indikátor amit mér.


Szóval én abszolút funkcionális felhasználó vagyok, ha a presztízs lenne lényeges, akkor a jóval drágább butaórámmal villognék.

2023. márc. 8. 23:05
 12/14 Szirty ***** válasza:

"10:

Érdekes előfeltevèseid vannak.."


Nem érdekesek, inkább nagyon gyakorlatiasak azok a feltevések.


"A lépésszám egy nagyon fontos indikátora annak, hogy mennyire aktiv a napod"


Szerintem kellene még az "okosórába" f#szság mérő, hülyeség indikátor (ez a kettő jó nagy méréstartománnyal), értelmetlen tevékenység számláló, bullshit detektor, és ellentmondás-kutatás segítő funkció...

Sajnos ezen a bolygón ahol mi élünk ezek határozzák meg a napunkat. Ha lesz ilyen, akkor talán majd használom én is.

2023. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ez a cikk is azt igazolja, hogy milyen fontos egyéni és közegészségügyi hatásai vannak (lehetnek) a pedométerek széleskörű elterjedésének.


[link]


Én magam is tapasztaltam, hogy sokkal motiváltabb vagyok a mozgásban, ha vannak célszámaim és ezek elérését követhetem az órámon.


Pl ha úgy látom, hogy X lépés még hiányzik az aznapi cél-lépésszámhoz, képes vagyok hóban-fagyban lemenni és még éjfél előtt gyorsan legyalogolni a távot. Okosóra előtti időszakomban ilyen eszembe se jutott. A pulzusmérés pedig azért fontos mert az alapján tudod ellenőrizni, hogy optimális tartományban dolgozik-e a szived az adott edzéscélhoz.


Na de nem akarok meggyőzni senkit, nekem jelentősen átalakították az életem az okosoráim, 0-24-ben ragaszkodom h legyen rajtam.

2023. márc. 9. 19:02
 14/14 Szirty ***** válasza:

Én meg próbálom elkerülni a napi több kilométeres mászkálást.

Alig várom hogy leülhessek egy kicsit.


Nehéz elképzelni hogy ilyen körülmények között még motiválna is a mászkálásra.

2023. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!