Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okosóra-tulajdonosok, ti...

Okosóra-tulajdonosok, ti hordjátok még a butaóráitokat is?

Figyelt kérdés

Én mióta okosórám van, sosem hordom a régi szép nem-okosakat, mert zavarna a tudat, hogy azidő alatt nem lennének rögzítve az adataim (lépészszám, pulzus, km, stb.) így adatvesztés következne be az életemben.


Szívesen hordanék 2 órát, de azt a szovjet katonákat leszámítva civilizált ember nem szokta tenni :/



2023. márc. 4. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Én hordom időnként a butaórá(i)mat is
Én is így vagyok vele ahogy te
Én egyszerre felveszem az okosat és a butát is ha úgy van
1 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Talán érdekel:

[link]

2023. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mikor lehalt a régi órám, akkor vettem ezt a "okosat", de a kezdeti újdonság után, ha nem csinálok valamit, pl elmegyek tekereni, akkor pont lesz..om, hogy milyen adatokat akar rögzíteni
2023. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Régen volt rendes karoram, de nem tudom hol van, azóta meg 3 okosoram volt
2023. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt csinálok, amit én akarok.
2023. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1:


Köszi, bár a link rossz, rakerestem a témára és látom, hogy az okos és butaora együttes viselése egy trend lett!


Köszönöm nagyon! Holnaptól én is így nyomom majd!

2023. márc. 4. 15:11
 6/14 Szirty ***** válasza:

"Holnaptól én is így nyomom majd!"


Ettől király leszel!

2023. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocs, valószínűleg rutinból levágtam a böngészőm típusát (Firefox), és vele együtt sikerült az elejét is, hogy "search?"
2023. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6:


Igen, ez így van! ☺️

2023. márc. 4. 17:02
 9/14 Szirty ***** válasza:
:)
2023. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

"mert zavarna a tudat, hogy azidő alatt nem lennének rögzítve az adataim (lépészszám, pulzus, km, stb.) így adatvesztés következne be az életemben."


Szóval komolyan nyugtalanul fekszel le aludni, ha nem tudod hogy aznap hányat léptél, meg hogy alakult a pulzusod? :D


Állítom neked, okosóra tulajdonosok 80%-a egyáltalán nem használja ki az óráját, csak mutogatja másoknak hogy ezt is tud, meg azt is tud, meg mindent figyel, de senkit nem érdekel valójában. Csak hogy példát mondjak:

- Unokatesómnak van AppleWatcha. Ő abban dolgozik. Családi vállalkozás része. Van, hogy kétkezi munkát végez nap közben, olyankor a telefonhívásokat azon kezeli. Ő sportol benne. Azon van az edzésterve. Számolja neki. Tudja, hogy milyen testrészt edz. Vizualizálja. Fizet vele. Értelem szerűen időt néz rajta. Ő kihasználja. Erre van egy ilyen óra.

- Na mikor ezt megtudta egy másik haverom, hogy van neki, jött az ötlet. "Basszus nekem is kell egy". És mikor megkérdeztem hogy mi a szarnak a te életviteledhez? Az volt a válasz: "Ja nem tudom. Csak úgy". Nem telefonál. Nem sportol. A jelenlegi telefonját is Tiktokra meg Instagramra használja, semmi másra. Irodai munkát végez, van céges telefonja. Mit csinálna egy okosórával? Segítek. Semmit. Ugyen ennyit mint te. Nézegetné a pulzusát. Dejó :D.


Úgyhogy furcsállom, hogy te nem tudsz meglenni ilyen jelentéktelen baromságok nélkül, hogy napi lépésszám meg pulzus. Mit árul el ez neked? Nap végén megnézed, léptél 4567-et. Vagy hogy mentél 3,67 km-t. És? Mi lesz akkor? Mit csinálsz ezzel az információval? Tudod. Ennyi. És? Holnap után már nem fog érdekelni.


Hozzáteszem lépésszámot, km-t, meg ilyeneket zsebedben lévő telefon is néz.

Kicsit az a sanda gyanúm, hogy ugyan abba a 80%-ba tartozol amit fennt említettem. Hogy valójában marhára nem használsz ki te sem egy okos órát, csak ilyen felesleges infók monitorozására ami egy átlag (normális) embert a hétköznapokon aligha érdekel.

2023. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!