Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új, Wifi 6-os router kérdés?

Új, Wifi 6-os router kérdés?

Figyelt kérdés

Azon problémám megoldása miatt szereztem be egy új, TP-Link Archer AX1500 fantázianevű "Wifi 6-os" routert, a szolgáltatóm javaslatára, hogy a wifi jelét "kibővítsem". Értsd: A kertben már nem volt jel illetve a ház másik végében sem.

Nem kell nagy házra gondolni, légvonalban egy 16-17 méter múlva már nagyon nyögvenyelős volt a jel, közben 2 fal.

A kert felé viszont 1 fal van és ott ugyanez a táv.


Namost szépen beüzemeltem, rendben van minden, firmware update meg volt. Minden rendben... viszont a problémám ugyanígy fennáll.

Maga a wifi sebessége megnőtt, de a hatótáv nem. Az ugyanakkora.

Ezzel nem nagyon vagyok kisegítve.

Esetleg valami ötlet vagy tapasztalat?

Köszönet!



2023. márc. 9. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem is nagyon fog nőni, mert korlátozott az adóteljesítmény. Szerintem a régi routert kellene a kert közelébe vinni és meshbe kapcsolni, ha tud ilyet.
2023. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pléhbánus dolga.
2023. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Első, az adóteljesítmény korlátozásnak hol tudnék utána olvasni?


Én a helyedben tenda routert vennék, meglepően jó hatótávja van az árához képest. Drága routereket is veri.

2023. márc. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bürokrácia lévén egy rakat dokumentum foglalkozik vele. Szerencsére, aki összegyűjtötte ezeket a limiteket, szépen ledokumentálta az eredetét:


[link]

2023. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!